Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Co ma wpływ na wybór opon do auta?

Co ma wpływ na wybór opon do auta?

Każdy kierowca musi podejmować wiele decyzji związanych z użytkowaniem samochodu. Jedną z najważniejszych jest dobór właściwych opon, które w dużym stopniu odpowiadają za komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze. Wybierając te produkty do własnego pojazdu, należy koniecznie zwracać uwagę na kilka istotnych elementów, takich jak rozmiar, indeks prędkości czy rodzaj bieżnika. Częstym wyborem klientów są opony producenta Targum, ponieważ słyną one z dużej uniwersalności i niezawodności. 

Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników drogi

Jeśli zależy nam na kupieniu idealnych opon do auta, w pierwszej kolejności bierzmy pod uwagę ich rozmiar. Jest on zawsze zapisany z boku opony – znajdziemy tam zarówno szerokość, jak i średnicę felgi. Kolejne istotne parametry to indeks nośności oraz prędkości. Wartości te są umieszczone w tym samym miejscu, co rozmiar. Pamiętajmy, aby nigdy nie stosować opon o niższym indeksie niż zalecany przez producenta pojazdu. Wynika to z faktu, że szybciej się zużywają i znacznie maleje bezpieczeństwo ich użytkowania.

Ogromne znaczenie w kontekście doboru opon mają również warunki, w jakich prowadzimy pojazd. W lecie konieczne jest wykorzystywanie ogumienia zapewniającego doskonałe właściwości trakcyjne (na suchą nawierzchnię). Zimą natomiast, kiedy panują niekorzystne czynniki pogodowe (śnieg, gołoledź, mróz), zalecane jest stosowanie konstrukcji stworzonych z miękkiej mieszanki, w których bieżnik jest głębszy i ma znacznie więcej tzw. wycięć.

Warto ponadto zwracać uwagę na klasę opon – najtańsze są modele ekonomiczne, przeznaczone do użytkowania w mieście i głównie przy niewielkich przebiegach. Dla bardziej wymagających lepszym wyborem są produkty klasy średniej (długie trasy, spokojna jazda po suchych i mokrych nawierzchniach) lub wyższej (wysoki poziom bezpieczeństwa bez względu na pogodę czy nawierzchnię). Osoby ceniące sobie dobrą jakość w atrakcyjnej cenie powinny się zainteresować producentem Kleber i jego oponami.  

Dodaj komentarz

2 + dziesięć =

Top