Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Organizacja chrzcin dziecka – najważniejsze elementy

Organizacja chrzcin dziecka – najważniejsze elementy

Chrzciny to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Zazwyczaj jest to pierwsza impreza organizowana z myślą o małym człowieku, który jest z nami od niedawna, dlatego chcemy, by była idealna. Przede wszystkim musimy pamiętać o załatwieniu niezbędnych formalności w kościele, wybraniu terminu i przyszłych rodziców chrzestnych. Najlepiej zapytać księdza jak wygląda cały obrządek i przygotować wszystkie niezbędne akcesoria. Gdy ogarniemy już podstawy, śmiało możemy brać się za przygotowanie przyjęcia. Chrzciny w Poznaniu lub innym dużym mieście będą wiązały z większymi kosztami niż w przypadku małych miejscowości, dlatego warto rozważyć obiad w kameralnej restauracji pod miastem.

Poza miejscem i menu powinniśmy dostosować dekoracje. Niektóre lokale oferują przystrojenie sali za dodatkową opłatą, jeśli jednak nie chcemy przepłacać, możemy wziąć ten obowiązek na siebie i wszystkie ozdoby dostarczyć przed przyjęciem. Nie zapomnijmy o kwiatach w odpowiednich kolorach, miłym akcentem będą też personalizowane drobiazgi, jak np. drewniane inicjały maluszka, balon z imieniem lub tort dedykowany głównemu bohaterowi przyjęcia.

Jak wybrać restaurację na przyjęcie z okazji chrzcin?

Mając ograniczony budżet i długą listę gości, postawmy na restauracje znajdujące się na przedmieściach. Zazwyczaj oferują one dużo niższe ceny, większe sale oraz piękne otoczenie. Jeśli musimy zapewnić naszym krewnym nocleg, dobrze jest urządzić przyjęcie w miejscu takim jak np. Zajazd Pod Brzozami, który znajduje się w okolicach Poznania. Rozwiązanie to da nam możliwość zorganizowania uroczystego obiadu i przenocowania bliskich. Zanim wybierzemy lokal, pamiętajmy, że sami powinniśmy przetestować menu, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci niesmacznego jedzenia.

Dodaj komentarz

jeden × jeden =

Top