Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jakie pędzle wybrać do namalowania pierwszego obrazu?

Jakie pędzle wybrać do namalowania pierwszego obrazu?

W Polsce nie brakuje osób, które interesują się sztuką i uwielbiają malować obrazy. Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z tego rodzaju kreatywnością twórczą, powinniśmy koniecznie pamiętać o zaopatrzeniu się w kilka istotnych narzędzi. Jednym z najbardziej użytecznych jest oczywiście pędzel służący do nakładania farby na płótno bądź inną nawierzchnię. Wiele różnych modeli posiada w swoim asortymencie sklep online z artykułami dla plastyków: https://maluje.pl/pedzle-i-narzedzia.

Najlepiej posiadać cały zestaw 

Osoba pragnąca zacząć malować obrazy musi w pierwszej kolejności zakupić pędzel płaski wyposażony w syntetyczne włosie. Daje on bowiem możliwość łatwego wypełniania kolorem dużych powierzchni podłoża, a także sprawdza się przy mieszaniu farby i precyzyjnym kontrolowaniu krawędzi plam. Co istotne, nadaje się zarówno do preparatów olejowych, jak i akrylowych. Oprócz tego warto z pewnością mieć w swoim podręcznym arsenale pędzel okrągły z włosiem naturalnym, przeznaczony stricte do akwareli. Stwarza on przede wszystkim szansę na uzyskanie wyjątkowo pięknej linii (wręcz kaligraficznej), a przy tym jest wytrzymały – z czasem nie traci ani kształtu, ani też szpica.

Kolejny wartościowy model to szczeciniak o krótkim, ale jednocześnie ostrym włosiu. Zostawia on na płótnie chropawy ślad o impresjonistycznym charakterze, dlatego używa się go do nadawania gestom postaci mięsistości oraz akcentowania struktury farby. Dodatkowo należy rozważyć zaopatrzenie się w pędzel retuszerski (drobny, wykorzystywany do poprawy detali) i duży model służący głównie do gruntowania.

Dodaj komentarz

dwa × 3 =

Top