Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak dobrać odpowiednią karmę dla gołębi?

Jak dobrać odpowiednią karmę dla gołębi?

Dzisiejszy poradnik dedykujemy hodowcom gołębi. W Polsce mnóstwo jest osób, które hobbystycznie lub zawodowo hodują te wspaniałe ptaki, wobec czego na pewno poradnik ten znajdzie wielu odbiorców. Postaramy się sprawdzić kwestię żywienia gołębi, zobaczymy, jakie rodzaje karm warto stosować, by ptaki rosły odpowiednio i były duże oraz silne.

Sposoby karmienia gołębi

Zasadniczo gołąb powinien być w stanie bez problemu wyżywić się sam. Jednak osobniki, które trzymane są w klatkach, potrzebują specjalnego żywienia, które musimy im dostarczyć własnoręcznie. Istotna jest tutaj odpowiedniego rodzaju karma dla gołębi, którą kupić można praktycznie w każdym sklepie zoologicznym.

Pamiętajmy, by na karmie nie oszczędzać, bo w końcu od tego będzie zależał nie tylko sam wzrost naszych ptaków, ale także ich samopoczucie. Jednocześnie nie można przesadzić w drugą stronę i ich nie przekarmiać. Najważniejsze jest zachowanie umiaru.

Wybór odpowiedniego rodzaju karmy powinniśmy przetestować. Sprawdźmy więc, co nasze ptaki najlepiej lubią jeść i taką karmę im dawajmy. Z opinii, które można znaleźć w sieci po pobieżnym przeszukaniu, można uznać że karma Versele Laga jest polecana przez sporą część hodowców. Może to być dla nas wskazówka, jednak mimo tego i tak dobrze jest wypróbować różne rodzaje pożywienia w naszym gołębniku, zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do wyboru konkretnej karmy.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − sześć =

Top