Polecamy

Jak urządzić jadalnię idealną? 5 kluczowych reguł

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wspólne spożywanie posiłków przez całą rodzinę nie jest zbyt praktyczne, każdy jest zabiegany i ciężko jest zgrać się w czasie. Dlatego tym bardziej warto celebrować każdy obiad czy śniadania, które uda nam się spożyć wspólnie. Aby posiłki były jak najbardziej udane, warto poświęcić nieco czasu dekorowaniu jadalni idealne, oto 5 praktycznych porad.

  1. Postaw na eklektyzm! Obecnie w aranżacji wnętrz nie ma tematów tabu, dlatego łączenie kilku różnych stylów w jednej aranżacji jest doskonałym pomysłem. Na pchlich targach oraz aukcjach internetowych znajdziemy wspaniałe, antyczne stoły wykonane z prawdziwego drewna, które często kosztują znacznie mniej, niż meble wykonane z syntetycznych materiałów. Do tego warto dobrać nowoczesne, np. metalowe krzesła i uzyskamy bardzo ciekawy efekt.

2. Oświetlenie jest kolejnym aspektem, który jest kluczowy w naszej jadalni. Aby posiłki nam bardziej smakowały warto wykorzystać wiszące lampy, umieszczone tuż nad stołem, generujące ciepłe, delikatne światło. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy wspólny posiłek będzie prawdziwą ucztą! Sprawdź przykładową ofertę: “lampy w sklepie internetowym”.

  1. Dodatki wykorzystane w jadalni są bardzo ważne – piękny obrus lub bieżnik, designerskie talerze oraz sztućce, a najlepiej sztućce w zestawie na 12 osób, w razie, gdy będziemy mieć gości na obiedzie, czy świeże kwiaty w wazonie sprawią, że stół będzie prezentować się rewelacyjnie.

  2. Naturalne światło sprawia, że jedzenie bardziej nam smakuje, dlatego w miarę możliwości warto umieścić stół blisko okna.

  3. Stół rozkładany to idealne rozwiązanie do jadalni o mniejszej powierzchni. Dzięki niemu w przypadku odwiedzin gości będziemy mogli wygodnie spożyć wspólny posiłek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób pomóc osobie z zaburzeniami lękowymi?
W jaki sposób pomóc osobie z zaburzeniami lękowymi?
Zaburzenia lękowe mogą dotknąć każdego człowieka, tak dorosłego, jak i dziecko. Objawami tego schorzenia jest m.in. wycofanie z życia społecznego, […]
Rehabilitacja po operacji stawu skokowego (lub stopy)
Rehabilitacja po operacji stawu skokowego (lub stopy)
Operacje i zabiegi wykonywane na stopach i w obrębie stawów skokowych to działania skomplikowane, których rehabilitacja wymaga dużego poświęcenia i […]
Jak możemy przyozdobić butelkę na weselu?
Jak możemy przyozdobić butelkę na weselu?
Butelka jest ważną częścią wesela, niezależnie od tego, czy siedzi na stole, czy na bufecie. To świetny sposób, aby dodać […]
Ostatnie wpisy