Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak dobierać dodatki w do wnętrz?

Jak dobierać dodatki w do wnętrz?

Dekoracja wnętrz potrafi zamienić nasze pokoje w prawdziwe dzieła sztuki, jeśli właściwie się do tego zabierzemy. Jednak może też zrobić coś zupełnie odwrotnego, gdy dobieramy rzeczy na chybił trafił albo kompletnie nie wiemy, co robimy. Warto więc znać podstawowe zasady łączenia dodatków i kolorów, żebyśmy mogli cieszyć się pięknymi wnętrzami, w których przyjemnie będzie spędzać czas wolny. Nie jest to aż takie trudne, jak mogłoby się wydawać i każdy może nauczyć się przynajmniej podstaw.

Najważniejsza jest spójność obrazu

Aby ją osiągnąć, musimy po pierwsze łączyć ze sobą odpowiednie kolory, po drugie nie przesadzać, po trzecie dobierać ozdoby pod kątem przeznaczenia każdego pokoju. Czego innego będziemy szukać do salonu, czego innego do pokoju dziecięcego. W łazience na przykład nie chodzi tylko o piękny wygląd, ale również o praktyczne zastosowanie wielu rzeczy. Jeśli więc mamy zamiar kupić dywaniki łazienkowe, powinny z jednej strony dobrze współgrać kolorystycznie z otoczeniem, a z drugiej mieć np. podłoże antypoślizgowe.

Innym wyjątkowym pokojem jest wspomniany już wcześniej pokój dziecięcy. W nim raczej nie będziemy stawiać na elegancję i klasę, tak jak w salonie, ale będziemy starali się stworzyć jak najprzyjemniejsze środowisko dla naszych pociech. Warto postawić na dywan, który jest kolorowy i posiada wzory pobudzające wyobraźnię dziecka. Wiele ciekawych ofert z tej kategorii znajdziemy na https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany-dla-dzieci/13. Dzieci na pewno będą zadowolone.

Dodaj komentarz

11 − siedem =

Top