Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Dobór jakich mebli doradzi architekt wnętrz?

Dobór jakich mebli doradzi architekt wnętrz?

Kiedy decydujemy się odświeżyć wystrój naszego mieszkania, czasami zbyt wiele pomysłów na raz wpada nam do głowy i nie wiadomo, na co ostatecznie się zdecydować. Wtedy warto poprosić o pomoc architekta wnętrz – może on doradzić w kwestii wyboru takich mebli, które będą zarówno funkcjonalne jak i estetyczne.

Usługa zaprojektowania kuchni nie należy do najtańszych, ale opłaca się ją zlecić w przypadku, kiedy planujemy pozostać przy nowym wystroju co najmniej przez kilka lat. Kto jak nie projektant wnętrz najlepiej wie, jakie akcesoria są ponadczasowe i dobrze będą wyglądać zarówno teraz, jak i po paru latach?

Funkcjonalność, czy wygoda?

Ten odwieczny dylemat podczas projektowania wnętrz spotyka wiele osób. Na szczęście można dobrać takie meble, które połączą obie te cechy. Dziś w modzie są hokery kuchenne, czyli krzesła barowe doskonale łączące się z wysepkami kuchennymi. Są one wysokie, dzięki czemu umożliwiają łatwe spożycie posiłku. Dodatkowo nie można im odmówić stylu i nowoczesnego wyglądu.

Jeśli jednak wolimy klasykę, postawmy na krzesła tapicerowane szare. Ten kolor sprawdzi się niemal w każdym wystroju wnętrza – dobrze pasuje zarówno do bieli, jak i czerni. Tapicerowane krzesła zapewnią tam wygodę – tak przydatną podczas dłuższego biesiadowania. Dobierzmy do nich odpowiedni stół. Jego wielkość powinna zależeć od wymiarów naszej kuchni. Raczej niepraktycznym jest, by zajmował większość jej powierzchni, ale z drugiej strony zbyt mały blat stołu również może być niewygodnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

3 × dwa =

Top