Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak z ogrodu stworzyć wygodny kącik relaksu?

Jak z ogrodu stworzyć wygodny kącik relaksu?

Szczęśliwcy posiadający własny ogród mają niepowtarzalną szansę, aby wykorzystać relaksacyjny wpływ przyrody, w codziennym życiu. Wkraczając do świata, w którym rządzi natura, mogą otrząsnąć się z trudów dnia i choć na chwilę zapomnieć o kłopotach. Jak jednak urządzić ogród, aby stał się prawdziwą oazą spokoju?

Zieleń pod kontrolą

Ogród żyjący własnym życiem, szybko może wymknąć się spod kontroli. Wtedy zamiast pięknych kwiatów i wypielęgnowanych trawników, zostajemy z chaszczami chwastów i żółknącą trawą. Podstawą jest więc odpowiedni projekt ogrodu oraz systematyczne utrzymywanie go w dobrym stanie. Jednak aby ogród stał się prawdziwym miejscem relaksu, warto zadbać o inne elementy. Wkomponowany w krajobraz taras, to doskonałe rozwiązanie dla osób spragnionych odpoczynku wśród zieleni. Oczywiście na tarasie nie może zabraknąć wygodnych miejsc siedzących, dlatego obowiązkowo należy zaopatrzyć się w meble ogrodowe. Ich dobór zależy od osobistych preferencji, a trzeba przyznać, że ich wybór jest obecnie bardzo bogaty.

Leżanki, fotele, krzesła, hamaki, podwieszane huśtawki i oczywiście ogrodowe stoły, są wykonywane z różnorodnych materiałów i w równie różnorodnych stylach. Wielbiciele rozwiązań ekologicznych mogą sięgnąć po naturalny rattan i wiklinę, osoby ceniące sobie wytrzymałość i nowoczesny design, mogą się zdecydować na meble z tworzywa sztucznego. Bogata jest również kolorystyka – utrzymana w tradycyjnych kolorach ziemi, ale również sięgająca po bardziej zdecydowane, nowocześniejsze rozwiązania.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − sześć =

Top