Polecamy

Jakie akcesoria przydadzą się do oświetlania ledowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elementy wyposażenia do taśm led

Technologia led jest stosunkowo tania, trwała i daje wiele możliwości. Wszystko to sprawia, że stale zyskuje na popularności. Diody mogą przypominać tradycyjne żarówki lub być montowane na taśmach. W ostatnim czasie wielu klientów chętnie sięga po taśmy led montowane w specjalnie przygotowanych profilach. Profile ledowe najczęściej wykonane są z aluminium i dostępne w różnych rozmiarach i kształtach.

Przykładowo w kuchniach świetnie sprawdzają się profile krawędziowe, które po zamocowaniu pod szafkami dają efektowne i stylowe światło. Decydując się na montaż profili aluminiowych, nie należy zapominać o zakupie takich akcesoriów jak zaślepki, czy też mocowniki oprawy.

Jeśli taśma z diodami nie ma warstwy klejącej, trzeba również dokupić samoprzylepną taśmę dwustronną. Zazwyczaj do podłączenia zestawu konieczny jest również zasilacz z włącznikiem.

Inne przydatne dodatki

Wśród innych ciekawych dodatków, które mogą poprawić wygląd i funkcjonalność oświetlenia, są piloty. Urządzenia te pozwalają na komfortowe i zdalne sterowanie oświetleniem. Nowoczesny pilot led w połączeniu z różnokolorowymi diodami umożliwia uzyskiwanie różnych kolorów i efektów świetlnych. W specjalistycznych sklepach znaleźć można także ściemniacze, dzięki którym użytkownik ma możliwość regulowania poziomu natężenia światła w pomieszczeniach.

Do ciekawych akcesoriów, które są wykorzystywane w technologii led zaliczyć należy także czujniki ruchu oraz wyłączniki zmierzchowe. Zarówno jedne, jak i drugie urządzenia są niezwykle funkcjonalne i pozwalają ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Stosowane mogą być zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Folia przeciwsłoneczna – gdzie może być używana?
Folia przeciwsłoneczna – gdzie może być używana?
Folia przeciwsłoneczna to cienki materiał, który może być nakładany na okna, drzwi i inne powierzchnie w celu zablokowania promieniowania ultrafioletowego […]
Kto zajmuje się sprzątaniem osiedli?
Kto zajmuje się sprzątaniem osiedli?
Miasto to naprawdę dużo przestrzeń, w której znajduje się dużo budynków, dróg i ludzi. Wielu z nich mieszka w osiedlach […]
Prezent dla fana military – co kupić?
Prezent dla fana military – co kupić?
W Polsce nie brakuje osób interesujących się szeroko rozumianą tematyką militariów. Jeśli ktoś taki żyje w naszym otoczeniu i nieuchronnie […]
Ostatnie wpisy