Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Bakalie jako zamiennik słodyczy

Bakalie jako zamiennik słodyczy

Cukier ma szkodliwy wpływ na zdrowie. Powoduje otłuszczenie organizmu, jest kaloryczny, negatywnie oddziałuje na mózg. Osłabia układ immunologiczny, jest przyczyną nadwagi i próchnicy. Wielu ludzi często sięga po różnego rodzaju słodkości, a ciastka, lody i czekolady często znajdują się w ich codziennym menu.

Bakalie cennym źródłem składników odżywczych

Słodkie morele, daktyle i rodzynki są nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Wzbogacając codzienny jadłospis o różnorodne bakalie, można dostarczyć wielu cennych składników odżywczych, których potrzebuje organizm. Zawierają błonnik, który usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego. Bogate są w witaminy i minerały, które doskonale wzmacniają odporność i poprawiają samopoczucie. Są wyjątkowo smaczne, zastępują niezdrowe przekąski. Orzechy bogate są w cenne kwasy tłuszczowe, które zapobiegają chorobom układu krwionośnego, pozytywnie wpływają na pracę mózgu i koncentrację.

Te dietetyczne przekąski wykazują korzystny wpływ na organizm człowieka, poprawiają trawienie, dostarczają energii, usprawniają perystaltykę jelit. Powinny zagościć w każdym domu, pozytywnie wpływają na zdrowie i urodę, są doskonałą alternatywą dla słodyczy. Zawartość kwasów tłuszczowych, mikroelementów, błonnika i potasu, a także innych składników odżywczych sprawia, że ich spożywanie przynosi szereg korzyści. 

Orzechy i suszone owoce można spożywać w postaci surowej, a także dodawać do jogurtów, wypieków i różnorodnych sałatek oraz dań. Są doskonałym uzupełnieniem zdrowej i zbilansowanej diety. Te zdrowe przysmaki są sycące, zaspokajają głód, dlatego warto włączyć je do codziennego menu. 

Dodaj komentarz

cztery × 1 =

Top