Polecamy

Jak chronić ciało przed zimnem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczna zima dosyć długo zwlekała z przyjściem do Polski. Kiedy się w końcu pojawiła, od razu daje się we znaki zwłaszcza niskimi temperaturami oraz silnym wiatrem. Pytanie, jak chronić ciało przed zimnem, powtarzane jest zatem w ostatnich dniach szczególnie często. Poniżej kilka sprawdzonych sposobów.

Czapka to podstawa

Choć w powiedzenie, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości, to jednak wyziębienie tej części ciała jest szczególnie nieprzyjemne. Nie ma sensu powtarzać nieprawdziwych stereotypów, ale trzeba zadbać, by czapki dziecięce na zimę były na głowach maluchów w chłodniejsze dni.

Najlepsze rezultaty daje tu świecenie własnym przykładem. Noszenie okrycia na głowie nie przekonuje zwłaszcza pań, troszczących się o swoje fryzury. Jednak w imię zdrowia, warto nabyć na przykład stylowy kapelusz. Panowie nie mają na szczęście takiego problemu. Czapka męska zimowa postrzegana jest przez nich jako praktyczny element ubioru.

Ubranie na cebulkę

Kolejnym często powtarzanym zimą sloganem jest prozdrowotny wpływ ubierania się na cebulkę. Tym razem nie jest to jednak stereotyp, a twierdzenie jak najbardziej zgodne z prawdą. Kilka cieńszych warstw ubrań pozwala regulować temperaturę ciała poprzez zdejmowania lub zakładanie dodatkowych ciuchów.

Poza tym pomiędzy nimi także gromadzi się naturalnie ogrzewane powietrze. Zimą warto sięgać po naturalne materiały, przyjemne w dotyku. Ich zamiennikiem może być jednak nowoczesna odzież funkcyjna. Dodatkowym atutem w tym ostatnim przypadku jest odprowadzanie potu na zewnątrz i utrzymywanie suchej skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić jadalnię idealną? 5 kluczowych reguł
Jak urządzić jadalnię idealną? 5 kluczowych reguł
Obecnie wspólne spożywanie posiłków przez całą rodzinę nie jest zbyt praktyczne, każdy jest zabiegany i ciężko jest zgrać się w […]
Rodzaje desek SUP – czym różnią się między sobą?
Rodzaje desek SUP – czym różnią się między sobą?
Deski SUP przeznaczone są do uprawiania sportu wodnego, jakim jest paddleboarding. Dyscyplina ta polega na staniu na sprzęcie i pływaniu […]
Moda jesienna – jakie torebki pasują do grubych płaszczy?
Jesień, szczególnie ta polska, złota, jest przez wielu uznawana za najpiękniejszą porę roku. Jednak jest wiele osób, których spadające temperatury, […]
Ostatnie wpisy