Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Kiedy wybrać podpaski, a kiedy tampon?

Kiedy wybrać podpaski, a kiedy tampon?

Naturalny cykl miesięczny kobiety powoduje, że kilka dni w miesiącu krwawi z miejsc intymnych. Bardzo ważne jest wtedy stosowanie środków higienicznych, które zapobiegają powstawaniu plam, a przede wszystkim gwarantują komfort niezależnie od sytuacji. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które można stosować: podpaski, wkładki, tampony czy kubeczki menstruacyjne. Do najpopularniejszych należą jednak podpaski i tampony. Kiedy zdecydować się na któreś z nich?

Te pierwsze sprawdzają się przede wszystkim w sytuacjach codziennych, które nie wymagają specjalnej ochrony. Stosowane są również przez młode dziewczyny, które obawiają się aplikacji tamponów. Ponadto zalecane są kobietom, które borykają się z zapaleniami miejsc intymnych i infekcjami bakteryjnymi. Nie ma powodów o słabą skuteczność, nawet podczas snu. Z podpaskami na noc można być zupełnie spokojną, ponieważ dostosowane są do obfitych krwawień i doskonale pasują do kształtu majtek, przez co można czuć się bezpiecznie.

Na awaryjne sytuacje

Z kolei tampony lepsze są w sytuacjach, które wymagają zdecydowanej ochrony. Idealnie sprawdzą się podczas intensywnego wysiłku i uprawiania sportu albo podczas wizyty na basenie. Również na plaży mogą być znacznie bardziej komfortowe. Przydają się również paniom, które nie chcą rezygnować w te dni z seksownego wyglądu i pragną założyć obcisłą sukienkę lub jasne spodnie. Aby mieć pewność w zakresie odpowiedniego rozmiaru, warto zasięgnąć informacji pod poniższym linkiem: https://gentleday.pl/jak-dobrac-rozmiar-tamponu.

Dodaj komentarz

dziewięć − 6 =

Top