Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Perfumy nalewane – czym różnią się od oryginalnych odpowiedników?

Perfumy nalewane – czym różnią się od oryginalnych odpowiedników?

Wybierając perfumy często można trafić na perfumy lane, które są inspirowane znanymi zapachami. Są bardzo atrakcyjne cenowo, co może budzić z kolei obawy o ich jakość. Okazuje się jednak, że są one niezwykle trwałe, a ich zapach jest niemal identyczny, jak w przypadku oryginalnych, markowych perfum. Jakie są zatem różnice między nimi i czy warto kupować perfumy lane?

Perfumy markowe – płacisz za reklamę i markę

Kupując perfumy oryginalne, należy wiedzieć, że sam koszt produkcji zapachu nie jest wcale duży. Olejki eteryczne również nie różnią się od tych używanych w perfumach lanych. Skąd więc taka wysoka cena? Tak naprawdę jest ona wynikiem prestiżu marki oraz nakładów finansowych przeznaczanych na reklamę. Płacisz więc za opakowanie oraz fakt, że możesz poszczycić się posiadaniem markowych perfum. Jedyną ich zaletą jest to, że wyglądają ładnie na półce w łazience. Perfumy kupuje się jednak raczej dla ich zawartości, nie wyglądu. Co ciekawe, zapach jest rzeczą ulotną, dlatego niemożliwe jest opatentowanie danej kompozycji. Dzięki temu można kupić zamienniki tych markowych zapachów właśnie w postaci perfum lanych.

Perfumy lane – wysokie stężenie olejków

Jakość zapachu zależy od rodzaju i wysokości stężenia olejków eterycznych. W przypadku perfum lanych, często przewyższa ten stosowany w markowych zapachach i wynosi nawet kilkanaście procent. Tak wysokie zaperfumowanie posiadają choćby produkty oferowane przez sklep dostępny na stronie https://ambasadazapachu.pl/kategoria-produktu/perfumy/dla-niej/. Ważne jest też samo pochodzenie olejków – najlepsze są oczywiście te produkowane we Francji. Perfumy lane są bardzo trwałe i śmiało mogą zastępować te oryginalne. To znakomity sposób na cieszenie się pięknymi zapachami bez wydawania dużej ilości pieniędzy.

Dodaj komentarz

szesnaście − jedenaście =

Top