Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Czym i jak często można dezynfekować ręce?

Czym i jak często można dezynfekować ręce?

Każdego dnia nasze dłonie mają kontakt z wieloma przedmiotami, sprzętami, a także z innymi ludźmi. Dlatego też niezbędna jest właściwa higiena, która może uchronić nas przed przeniesieniem wirusów do organizmu. W jaki sposób powinniśmy dezynfekować ręce? Czego warto używać w tym celu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jak właściwie dezynfekować ręce?

Eksperci twierdzą, że jednym z najskuteczniejszych sposób na zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób, jest mycie rąk. Powinno ono odbywać się z wykorzystaniem wody i mydła. Nie wystarczy jednak umyć je w sposób powierzchowny, gdyż ważne są także przestrzenie między palcami, nadgarstki, a także kciuk i opuszki. Tylko taki sposób może zwiększyć nasze bezpieczeństwo oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania na różnego rodzaju choroby.

Mydło jest środkiem ułatwiającym usuwanie zanieczyszczeń nagromadzonych na dłoniach, w tym także wirusów i bakterii. Dodatkowo może pomóc w zniszczeniu osłonki lipidowej wielu groźnych wirusów. Kluczową kwestią jest odpowiedni czas mycia rąk oraz właściwa technika. Niezależnie czy wybierzemy mydło w kostce, czy w płynie – efekt będzie taki sam. Ważne jest jednak, by robić to regularnie i zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Zamiast mydła możemy wybrać środki antybakteryjne i dezynfekujące. Wówczas należy postępować podobnie jak w przypadku tradycyjnego mycia dłoni. Apteki, drogerie i sklepy oferują nam szeroki wybór produktów do dezynfekcji tak jak np. https://www.higiena.net.pl/dezynfekcja,2,13950.

Dodaj komentarz

2 × trzy =

Top