Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak funkcjonalne wyposażyć kawalerkę?

Jak funkcjonalne wyposażyć kawalerkę?

Kawalerki to małe mieszkania, najczęściej posiadające tylko jeden pokój, czasami dodatkowo połączony z kuchnią (tzw. aneks kuchenny). Ich powierzchnia rzadko przekracza 30 metrów kwadratowych. W zamyśle są przeznaczone głównie pod wynajem, po to, by młodzi ludzie mogli tanio zamieszkać na swoim. Czy takie mieszkanie da się wyposażyć w sposób funkcjonalny, jednocześnie nie zabierając zbyt dużej ilości miejsca? Sprawdźmy to.

Kompletujemy meble

Jeśli mierzymy się z bardzo niewielką ilością miejsca, a jednocześnie chcemy by w lokalu dobrze nam się mieszkało, musimy zakupić dużą część mebli na wymiar. Mowa chociażby o takich elementach wyposażenia jak klasyczne stoły, które można wykonać w taki sposób, że pozostanie jeszcze sporo miejsca na inne rzeczy. Taki stolik warto posiadać w kuchni i wykonać go tak, by np. mógł stać w kącie, gdy nie jest używany. W ten sposób zyskamy sporo więcej miejsca w pomieszczeniu, gdy akurat nie będziemy jedli obiadu.

Funkcjonalne wyposażenie

Dużą różnicę w komforcie mieszkania w kawalerce mogą często zrobić bardzo niewielkie zmiany. Mowa na przykład o wieszakach na ścianę, które trzeba umieścić w takim miejscu, gdzie wiszące na nich ubrania nie będą przeszkadzać. Nie możemy więc przymocować ich np. w wąskim przejściu między kuchnią, a pokojem.

Czasami dobrym pomysłem jest zamontowanie wieszaków nieco dalej od drzwi wejściowych, ponieważ to znacznie ułatwi nam poruszanie się, nawet kosztem konieczności przejścia nieco dalej od wejścia, by zdjąć kurtkę czy płaszcz. W internecie można znaleźć niewielkie, ale funkcjonalne wieszaki, które pozwolą zaoszczędzić przestrzeń.

Dodaj komentarz

sześć + 9 =

Top