Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Typy sedesów jakie można wstawić do swojej, nowej łazienki

Typy sedesów jakie można wstawić do swojej, nowej łazienki

Sedesy kompaktowe

Istnieje wiele rozwiązań, jeśli chodzi o łazienkę i sedesy. Przede wszystkim istnieją trzy główne typy sedesów, tzn. sedesy kompaktowe, sedesy podwieszane i stojące muszle klozetowe. Sedes kompaktowy jest to rozwiązanie najbardziej klasyczne, w którym zbiornik ceramiczny na wodę zamontowany jest na muszli. Jest to rozwiązanie przede wszystkim tańsze niż w przypadku modeli podwieszanych, ale wyróżnia się również trwałością. Jest to też rodzaj wciąż bardzo popularny, dlatego producenci oferują szeroki wybór.

Sedesy podwieszane

Sedes podwieszany to rozwiązanie bardzo estetyczne i nowoczesne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceniony współcześnie minimalizm wystroju. W tym przypadku zbiornik na wodę wraz z mechanizmem spłukującym zamontowany jest w ścianie, dlatego nie zabiera miejsca w łazience. Elementem widocznym na zewnątrz jest tylko przycisk służący do spłukiwania wody. Dobrą ofertę w tym przypadku posiada producent miski WC Roca, dlatego klienci chętnie po nie sięgają, kierując się estetyką i niezawodnością mechanizmu.

Sedesy stojące

Wreszcie trzecim rozwiązaniem są muszle klozetowe stojące, które występują w dwóch odmianach, zależnie od rozmieszczenia zbiornika na wodę. Mamy sedesy z dolnopłukiem, gdzie zbiornik zamontowany jest zaraz nad sedesem, bądź górnopłukiem, gdzie zbiornik umieszczony jest nad muszlą, ale w znacznej odległości. Można to rozwiązanie również brać pod uwagę jako ekonomiczne pod względem zajmowanej przestrzeni. Skoro zbiornik nie musi stać na muszli, są muszlę można przesunąć bliżej ściany.

Dodaj komentarz

pięć + dziewiętnaście =

Top