Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Jak korzystać z gum do ćwiczeń, aby trening był efektywny?

Jak korzystać z gum do ćwiczeń, aby trening był efektywny?

Ćwiczenia w warunkach domowych mogą być tak samo efektywne jak ćwiczenia na siłowni – przekonuje wielu trenerów oraz specjalistów. Jest w tym wiele prawdy, o czym dowodzi szereg udanych metamorfoz osób, które z powodzeniem ćwiczą w domu. Aby trening był jeszcze bardziej efektywny warto jest postawić na dodatkowe przyrządy oraz akcesoria, które pomagają zwiększyć obciążenie podczas ćwiczeń oraz je urozmaicają. Przykładem takich urządzeń, które są wielokrotnie polecane są między innymi gumy do ćwiczeń power band. Niewątpliwą ich zaletą jest stosunkowo niska cena, a także wszechstronność zastosowania. Nie od dziś stosuje się je zarówno w sporcie, jak i podczas rehabilitacji. Gumy do ćwiczeń power band można używać zarówno podczas treningów zwiększających gibkość oraz giętkość ciała, treningów regeneracyjnych, a także podczas treningów wzmacniających.

Gumy do ćwiczeń power band są wykonane z wysokiej jakości lateksu, dlatego są odporne na odkształcenia. Im mocniej się je rozciąga tym mocniejszy guma stawia opór – dzięki temu podczas ćwiczeń można mieć pewność, że mięśnie ćwiczą nie tylko swoją siłę, ale również posiadają odpowiednią stabilizację stawu. Gumy do ćwiczeń pozwalają na ćwiczenie kilku partii mięśni jednocześnie. Aby trening był efektywny warto jest spróbować kilka alternatyw ćwiczeń z wykorzystaniem gum – można w tej kwestii poradzić się kogoś kto już z nich korzysta lub zaczerpnąć wiedzy z filmów instruktorskich z ich wykorzystaniem. Ćwiczenia z gumą można wykonywać na różne sposoby – np. podczas brzuszków zahaczając gumę o swoje nogi, ćwicząc mięśnie rąk rozciągając gumę na różne strony lub wzmacniając plecy podczas wykonywania pompek utrzymując gumę na przedramionach.

Artykuł napisany we współpracy z Ortic – sklepem internetowym oferującym akcesoria do fitnessu, crossfitu oraz rechabilitacji.

Interesuje Cię roller do masażu kręgosłupa? Sprawdź ofertę sklepu.

Dodaj komentarz

14 + trzy =

Top