Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak dopasować stół do jadalni?

Jak dopasować stół do jadalni?

Stół to często centralny mebel w naszym domu. Słusznie zresztą, bo przy nim skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Przy nim jemy wspólne posiłki, rozmawiamy, popijając herbatę lub kawę, spotykamy się ze znajomymi. Na szczęście jakiś czas temu wróciła moda na porządne stoły, przy których można wygodnie usiąść i cieszyć się pysznym jedzeniem i towarzystwem.

Wybór stołu

Wybierając stół do jadalni, warto odwiedzić sklep meblowy. Nie tylko po to, żeby wybrać ten właściwy, ale zorientować się, jakie meble są teraz na topie, jaki będzie pasował do naszego domu, przy jakim będzie najwygodniej spędzać czas. Taki rekonesans ułatwi późniejszy zakup, a czasem jest on na wiele lat. Tym bardziej trzeba zastanowić się uważnie.

Kolejnym źródłem jest oczywiście internet. W sieci jest mnóstwo witryn, gdzie można kupić stoły, np. paged meble sklep internetowy. Zaletą są atrakcyjne ceny i możliwość zamówienia mebla dokładnie wg naszego wzoru.

Wybór stołu do jadalni zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Kolejną sprawą jest ile osób ma przy nim siedzieć – czy będzie to tylko stół dla domowników czy może jesteśmy niezwykle rodzinni i towarzyscy i lubi urządzać większe imprezy. Kiedy już sobie określimy te dwa podstawowe wymogi możemy przystąpić do wyboru stołu.

Najlepiej postawić na drewno. Oczywiście w zależności od rodzaju drewna zależna będzie trwałość i cena. Jeśli poszukujemy ponadczasowego mebla, który ma nam służyć długo lepiej nie stawiać na sosnę, ale litego drewna np. z dębu.

Alternatywną wersją są stoły z okleiny imitującej drewno. Na szczęście ich jakość jest naprawdę coraz lepsza, więc spokojnie można rozważyć wybór takiego mebla.

Modne są również stoły łączące różne materiały. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się taki z drewnianym blatem opartym na metalowym stelażu albo szklanym blatem i drewnianymi nogami.

Dodaj komentarz

1 × 1 =

Top