Polecamy

Wyróżniki stylu glamour

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród wielu stylów aranżacji wnętrz jednym z najbardziej popularnych stał się ten określany jako glamour. Na pewno przyciąga on uwagę i potrafi zrobić piorunujący efekt. Z drugiej strony oprócz wielu zwolenników istnieje też grono osób, które nie potrafi przekonać się do jego charakterystyki. Co czyni go tak wyjątkowym i wyróżnia na tle innych trendów dekoratorskich?

Łączenie odmiennych koncepcji

Na pewno styl ten można określić jako eklektyczny, a więc łączący w sobie z pozoru niespójne elementy. Częstą praktyką jest sięganie po meble nawiązujące do którejś z dawnych epok i zestawianie ich z typowo współczesnymi fragmentami wystroju. Są do dość charakterystyczne zestawienia, lecz w efekcie końcowym można stworzyć wnętrze, które będzie sprawiało wrażenie luksusowego, a przy tym wyda się jednak lekkie i nawet dość humorystyczne, więc będzie pozwalało poprawić sobie nastrój. Ważne jest natomiast to, że styl ten musi być na swój sposób wytworny i takie są właśnie meble glamour, jednocześnie oparte na ponadczasowych formach, a z drugiej strony wpasowujące się w obecne trendy. 

Kontrasty i blask

Tworzenie kontrastów w takich wnętrzach opiera się nie tylko na zestawianiu ze sobą elementów z innych nurtów, ale może polegać także na łączeniu materiałów (choćby drewna z miękkim pluszem) i wprowadzaniu nietypowych kolorów. Częstą praktyką jest choćby przemalowanie klasycznego mebla na nietypowy kolor jak fiolet czy róż, które są bardzo mile widziane w tym stylu. Istotne jest również to, że wnętrze powinno być pełne blasku – mieniących się tkanin, błyszczących żyrandoli czy naczyń, a także mebli z wysokim połyskiem. Wśród tych ostatnich może być to stolik nocny glamour w sypialni czy stoliczek kawowy tego typu w salonie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak elegancko zaaranżować salon – co powinno się w nim znaleźć?
Jak elegancko zaaranżować salon – co powinno się w nim znaleźć?
Kluczowym miejscem każdego domu jest salon. To właśnie w nim spędzamy wolny czas i odpoczywamy od miejskiego zgiełku lub codziennych […]
Strój do MMA i boksu – różnice i podobieństwa
Strój do MMA i boksu – różnice i podobieństwa
Choć sporty walki i boks kojarzą się wielu osobom jako bardzo zbliżone, to są jednak bardzo od siebie odmienne i […]
Jakiego wyposażenia potrzebujesz do uruchomienia piekarni?
Jakiego wyposażenia potrzebujesz do uruchomienia piekarni?
Produktem, który najczęściej gości na naszych stołach jest chleb. Jego ciągła obecność, to pewnego rodzaju ewenement. Pod względem kulinarnym bardzo […]
Ostatnie wpisy