Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Wyróżniki stylu glamour

Wyróżniki stylu glamour

Wśród wielu stylów aranżacji wnętrz jednym z najbardziej popularnych stał się ten określany jako glamour. Na pewno przyciąga on uwagę i potrafi zrobić piorunujący efekt. Z drugiej strony oprócz wielu zwolenników istnieje też grono osób, które nie potrafi przekonać się do jego charakterystyki. Co czyni go tak wyjątkowym i wyróżnia na tle innych trendów dekoratorskich?

Łączenie odmiennych koncepcji

Na pewno styl ten można określić jako eklektyczny, a więc łączący w sobie z pozoru niespójne elementy. Częstą praktyką jest sięganie po meble nawiązujące do którejś z dawnych epok i zestawianie ich z typowo współczesnymi fragmentami wystroju. Są do dość charakterystyczne zestawienia, lecz w efekcie końcowym można stworzyć wnętrze, które będzie sprawiało wrażenie luksusowego, a przy tym wyda się jednak lekkie i nawet dość humorystyczne, więc będzie pozwalało poprawić sobie nastrój. Ważne jest natomiast to, że styl ten musi być na swój sposób wytworny i takie są właśnie meble glamour, jednocześnie oparte na ponadczasowych formach, a z drugiej strony wpasowujące się w obecne trendy. 

Kontrasty i blask

Tworzenie kontrastów w takich wnętrzach opiera się nie tylko na zestawianiu ze sobą elementów z innych nurtów, ale może polegać także na łączeniu materiałów (choćby drewna z miękkim pluszem) i wprowadzaniu nietypowych kolorów. Częstą praktyką jest choćby przemalowanie klasycznego mebla na nietypowy kolor jak fiolet czy róż, które są bardzo mile widziane w tym stylu. Istotne jest również to, że wnętrze powinno być pełne blasku – mieniących się tkanin, błyszczących żyrandoli czy naczyń, a także mebli z wysokim połyskiem. Wśród tych ostatnich może być to stolik nocny glamour w sypialni czy stoliczek kawowy tego typu w salonie. 

Dodaj komentarz

dwa × pięć =

Top