Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Montaż umywalki – jak to wygląda krok po kroku?

Montaż umywalki – jak to wygląda krok po kroku?

Remont mieszkania czy domu to nieodłączny element w życiu każdego człowieka. Jednym z pomieszczeń, które najczęściej należy poddać odświeżeniu jest łazienka. Przyjrzyjmy się, jak wygląda zamontowanie umywalki do ściany lub w półkę jest bardzo proste! Wystarczy tylko kierować się kilkoma prostymi krokami. Jak to zrobić?

Montowanie samej umywalki

Jeżeli umywalka jest montowana tam, gdzie przewidziana została rura odpływowa oraz zawory z wodą, pozostaje tylko ją zamontować. Najpierw trzeba wymierzyć miejsce na ścianie, gdzie przymocowana śrubami montażowymi zostanie umywalka. Po wykonaniu koniecznych otworów, włożeniu kołków i śrub, przychodzi moment zawieszenia na nich umywalki. Posiada ona z tyłu specjalne otwory na śruby, które na końcu należy dokręcić dla stabilności konstrukcji. Następnie można przystąpić do dalszej części montażu.

Osadzenie baterii umywalkowej

W instrukcji umywalki znajduje się opis dotyczący tego, jak umieścić w odpowiednim otworze baterię umywalkową. Modele mogą się różnić jej położeniem, dlatego tak ważne jest kierowanie się dołączonym opisem. Po wsunięciu baterii w odpowiednie miejsce, następuje moment podłączenia jej do zaworów z wodą. Zwrócenie uwagi na ich przeznaczenie jest równie konieczne. Są bowiem dwa i ich podłączenie musi zgadzać się z pierwotnym założeniem producenta . Do uszczelnienia najlepiej nadaje się pasta silikonowa. Ostatnim elementem każdej instalacji będą syfony do umywalek. Je również montować należy zgodnie z instrukcją, pamiętając o niezbędnych uszczelkach.

Ostatni szlif

Ostatnim co pozostaje jest uszczelnienie silikonem łazienkowym spoiny między umywalką, a ścianą i sprawdzenie całej konstrukcji. Cała instalacja jest niezwykle prosta, w wypadku potrzeby więcej informacji można zaczerpnąć na forach branżowych lub ogólnie – w Internecie.

Dodaj komentarz

13 − 1 =

Top