Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak dobrać uchwyty do mebli i szafek?

Jak dobrać uchwyty do mebli i szafek?

Co kilka lat trendy desingerskie ulegają całkowitym zmianom, sprawiając, że nasze wnętrza stają się przestarzałe i niemodne. Aby doścignąć najnowsze rozwiązania, musielibyśmy wymienić wyposażenie naszego mieszkania, co z oczywistych względów jest niewykonalne. Szczególnie kosztowna i uciążliwa byłaby diametralna zmiana stylu naszej kuchni. Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem jest zmiana koloru szafek kuchennych, a nawet płytek ściennych poprzez przemalowanie ich na dowolny kolor specjalnie przeznaczonymi do tych powierzchni farbami.

Nadaj swojej kuchni nowoczesny styl sprytnie i niedrogo!

Taki zabieg gwarantuje nam spektakularną zmianę w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie finansowym. Niemodne płytki ścienne o dowolnej barwie można pokryć odpowiednią farbą, nadając im lekki, monochromatyczny klimat pasujący do oczekiwanego wystroju pomieszczenia. Podobnie stare fronty mebli kuchennych, niegdyś imitujące złotą gruszę lub błyszczący marmur, doskonale nadają się, po wcześniejszym odtłuszczeniu, do pomalowania na dowolny kolor farbami magnetycznymi lub tablicowymi. Aby dopełnić metamorfozy, najczęściej trzeba także wymienić uchwyty do mebli.

Meblom kuchennym możemy nadać zupełnie nowy styl, od prowansalskiego – malując fronty na biało i wymieniając blat na drewniany – po rustykalny, jeżeli wymienimy uchwyty do mebli kuchennych na ceramiczne. Wykorzystując odpowiednie farby do mebli, możemy również dopasować do nowego wnętrza dowolny stół i krzesła. W przypadku stołu i krzeseł często stosuje się różne kolory blatu (i siedzisk) oraz nóg. Do uzyskania stylu prowansalskiego wystarczy pozostawić blat i siedziska w kolorze drewna.

Do zmiany wystroju naszej kuchni nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, ani pomocy fachowców. Stąd też warto przemyśleć wymianę mebli kuchennych. Meble w dobrym stanie technicznym można niedrogo “podrasować”, stosując opisane powyżej sztuczki. Takie rozwiązanie da nam sporo satysfakcji, a z racji niewielkiej inwestycji będzie możliwa kolejna zmiana po stosunkowo niedługim czasie.

Dodaj komentarz

5 × dwa =

Top