Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak współcześnie możemy podziwiać dzieła malarzy – współczesnych, jak i z minionych epok?

Jak współcześnie możemy podziwiać dzieła malarzy – współczesnych, jak i z minionych epok?

Na pewno bezpośredni kontakt ze sztuką jest czymś wyjątkowym. Możliwość patrzenia na obraz z różnych perspektyw, przyglądanie się fakturze i technice nakładania farb na płótno to coś bezcennego. Jednak na co dzień możesz ewentualnie odwiedzić pobliskie muzeum lub jakąś galerię sztuki, które prezentują zazwyczaj stałą ekspozycję malarstwa. Zdarzają się też wystawy okresowe. Te jednak trwają najczęściej miesiąc czasu i dotyczą ściśle określonego nurtu lub konkretnego artysty. A co, jeśli chciałbyś popatrzeć na obrazy Picassa? Czy koniecznie musisz w takim wypadku jechać do Muzeum Picassa, które mieści się w Hôtelu Salé w Paryżu? Niekoniecznie.

Usiądź wygodnie – jesteś w galerii sztuki

Współczesne osiągnięcia techniki dają ci wiele różnych możliwości. Przede wszystkim powodują, że jesteś niezależny w pełnym tego słowa znaczeniu. A to wszystko za sprawą internetu, gdzie z pełną swobodą możesz dotrzeć do jakichkolwiek, interesujących cię treści. Siadasz wygodnie w fotelu, wciskasz kilka klawiszy w laptopie lub tablecie i masz do swojej dyspozycji największą galerię malarstwa na świecie. Teraz wszystko zależy jedynie od twoich oczekiwań i artystycznych fascynacji. Możesz popatrzeć na dzieła starych mistrzów z minionych epok lub podziwiać artyzm współczesnych malarzy.

Jeśli nie jesteś zainteresowany wyłącznie malarstwem jednego artysty, miejscem, które prezentuje w sposób najbardziej przekrojowy dzieła sztuki współczesne i starsze są internetowe galerie malarstwa. Tam znajdziesz wiele ciekawych informacji oraz prace współczesnych twórców, którzy wchodzą właśnie do panteonu tych znanych i sławnych.

Dodaj komentarz

4 + 4 =

Top