Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Opony – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Opony – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Opona to istotny element wyposażenia każdego pojazdu kołowego. Odpowiednio dobrany produkt zapewnia wysoki komfort jazdy oraz wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. W sprzedaży dostępne jest ogumienie do samochodów osobowych, ciężarowych, a także maszyn wykonujących prace budowlane. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że znalezienie odpowiedniego modelu może nastręczać nieco trudności.

Ogumienie do pojazdów osobowych

Wśród opon przeznaczonych do aut osobowych znaleźć można produkty na zimę, lato lub całoroczne. Ze względu na zmienną pogodę panującą w Polsce w ostatnim czasie coraz chętniej wybierane przez klientów jest ogumienie uniwersalne na każdą porę roku. Najważniejsze informacje na temat opon znaleźć można na etykiecie dołączonej do każdego produktu. Parametry, na które warto zwrócić uwagę to poziom generowanego hałasu, przyczepność do mokrej nawierzchni oraz wpływ opon na wysokość spalania. Zaleca się unikać taniego ogumienia wytwarzanego przez producenta niewiadomego pochodzenia, którego jakość jest wielką niewiadomą.

Opony do pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych

Wybierając opony do koparek lub pojazdów ciężarowych, trzeba wziąć pod uwagę wielkość przenoszonych obciążeń. Pojazdy ciężarowe i maszyny budowlane muszą wytrzymywać nie tylko ciężar samego sprzętu, ale również przenoszonych ładunków. Odpowiednio dobrane ogumienie charakteryzuje się zwiększoną odpornością na przebicie oraz trudne warunki pracy. Istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku koparek mają warunki pracy. Sprzęt użytkowany w grząskim błocie wymaga ogumienia o innym bieżniku, od tego, który jest użytkowany na asfalcie.

Dodaj komentarz

trzynaście + 2 =

Top