Grzyby w lasach dostępne są przez krótki okres w roku, nic więc dziwnego, że chcemy ten smak jesieni zachować na dłużej. Wśród najpopularniejszych metod przechowywania długoterminowego znajduje się m.in. suszenie, marynowanie, mrożenie czy wekowanie, a takie przetwory możemy wykorzystywać przez okrągły rok, niezależnie od tego, czy przygotowaliśmy je sami, czy przynieśliśmy ze sklepu. Jednak jak je używać, by wydobyć pełnię ich smaku?
Przetwory grzybowe ułatwiają pracę w kuchni i pozwalają na szybkie przygotowanie pysznych potraw o wyjątkowym smaku. Marynowane grzybki możemy podać po prostu jako przekąska bądź przesmażyć i w takiej formie dodać do sosu grzybowego lub do jajecznicy. Na https://devaldano.pl/product-category/twoja-domowa-restauracja/przetwory-grzyvowe/ znajdziemy także duży wybór już gotowych farszów, które świetnie się sprawdzą w okresie świątecznym do przygotowania uszek, pierogów czy pasztecików z grzybami, a na co dzień możemy z nich przygotować tarty wytrawne.
Pasty z grzybów to kolei prosty sposób na wzbogacenie zup czy sosów – wystarczy kilka łyżek takiej pasty dokładnie rozprowadzić w bulionie bądź bazie na sos, by już po chwili cieszyć się intensywnym, grzybowym aromatem. Z takiej pasty przygotujemy także w prosty pastę do smarowania kanapek, wystarczy dodać kiszonego ogórka, karczochów lub sera feta, by przełamać smak grzybów i już można delektować się unikalną kanapką. Koncentraty grzybowe warto także dodawać do bulionów, by wzmocnić ich smak i aromat.