Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > W co warto wyposażyć firmę na wypadek nagłego braku prądu?

W co warto wyposażyć firmę na wypadek nagłego braku prądu?

Nieoczekiwany przestój w pracy ze względu na brak prądu bywa dość uciążliwy. Przerwa w dostawach może dodatkowo generować straty, wynikające choćby z zapisów prawa, które wymagają, by opłacać pracowników tak, jak w czasie aktywności. Jednak najpoważniejszym skutkiem jest możliwa utrata danych, a nawet uszkodzenie firmowego sprzętu. Są jednak sposoby, by temu przeciwdziałać.

Agregat – nie dla każdego 

Rozwiązaniem może być tu agregat prądotwórczy. Posiadanie urządzenia tego rodzaju przyniosłoby niezależność od systemu dostaw energii. Jednak przyrząd ten lepiej sprawdza się w warunkach domowych. W przypadku dużego zapotrzebowania na prąd, jakim cechują się biura większych firm może nie zaspokoić choćby podstawowych potrzeb. Nie rozwiązuje też problemu utraty danych i innych efektów pracy. 

Zasilacz awaryjny

Właściciel firmy nie ma wpływu na awarie i naprawy publicznej sieci energetycznej. Może jednak zabezpieczyć się przed taką możliwością. Służą temu dostosowane do tego zadania specjalne zasilacze. Są one podłączone na stałe do gniazdka – ich zadaniem jest magazynowanie energii elektrycznej. W momencie braku prądu utrzymują one system biurowych komputerów dając pracownikom szansę na prawidłowe wyłączenie sprzętu, uwzględniające przede wszystkim zapis wszystkich plików i danych. Osoby zainteresowane takim roziązaniem mogą wejść na stronę https://www.voip24sklep.pl/pl/producer/Green-Cell/211/2 i zapoznać się z przykładową ofertą zasilaczy awaryjnych. Prezentowane tam modele znajdą zastosowanie w warunkach zarówno małej, jak i dużej firmy.

Dodaj komentarz

czternaście − siedem =

Top