Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Sprzęt do domowej rehabilitacji dzieci

Sprzęt do domowej rehabilitacji dzieci

Małe dzieci bardzo dobrze znoszą rehabilitację prowadzoną w warunkach domowych. Wynika to z faktu, że w takim środowisku czują się wyjątkowo bezpiecznie oraz komfortowo. Warunkiem niezbędnym dla zapewnienia im szybkiego dojścia do pełnej sprawności jest jednak zaopatrzenie się w niezbędne sprzęty rehabilitacyjne, których rodzaj musi być oczywiście dostosowany do konkretnego urazu czy niepełnosprawności. Przy wadach postawy doskonale sprawdzą się np. profesjonalne drabinki gimnastyczne, dostępne na https://drabinki-gimnastyczne.com.pl/23-drabinki-z-zestawem-dla-dzieci.

Urządzenia proste w formie i nieco bardziej zaawansowane

Podstawowe sprzęty wykorzystywane w domowej rehabilitacji dzieci to obuwie medyczne zapobiegające rozwojowi płaskostopia i innych wad stóp, piłki lekarskie, drabinki gimnastyczne, a także różne urządzenia pobudzające reakcje sensoryczne oraz właściwe odruchy. Oprócz tego bardzo często używane są specjalne krzesełka rehabilitacyjne, pomagające maluchom z dysfunkcjami w prawidłowym rozwoju fizycznym. Przede wszystkim pełnią one rolę siedziska w trakcie karmienia, ale również pozwalają na w miarę swobodną zabawę, aktywne uczestnictwo w życiu całej rodziny oraz wygodne poznawanie otaczającego świata.

Dzięki specyficznej konstrukcji skutecznie korygują wady postawy i chronią niepełnosprawne dziecko przed upadkiem czy przykurczem ścięgien. Pozostałe niezwykle przydatne i wartościowe sprzęty to m.in.: rotory do ćwiczenia kończyn dolnych oraz górnych, piłeczki do stymulowania mięśni dłoni, ortezy i stabilizatory do rehabilitacji wszelkich stawów (zwłaszcza skokowych, łokci, nadgarstków i kolanowych), a także różnego rodzaju chodziki i podpórki ułatwiające poruszanie się.

Dodaj komentarz

jeden × dwa =

Top