Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Budowa szamba betonowego na posesji – od jakich elementów zależy jego cena

Budowa szamba betonowego na posesji – od jakich elementów zależy jego cena

Budowa betonowego szamba to najprostszy sposób na odprowadzanie ścieków z nieskanalizowanych budynków. Tego rodzaju konstrukcja charakteryzuje się trwałością i szczelnością. Koszty jej postawienia uzależnione są od rodzaju użytych materiałów oraz zastosowanych elementów.

Pojemność i jakość użytych materiałów

Na cenę betonowego szamba wpływa przede wszystkim jego pojemność. Najtańsze w zakupie będą najmniejsze zbiorniki o pojemności wynoszącej 4000 litrów. Więcej trzeba będzie zapłacić za konstrukcje mieszczące 12000 litrów nieczystości. Warto pamiętać, że zakup mniejszego szamba będzie wiązał się z koniecznością jego częstego opróżniania, co jest niewygodne i kosztowne. Na koszty zakupu zbiornika wpływa także rodzaj zastosowanego betonu. Renomowani producenci stosują mieszanki odporne na wilgoć, a także zamrażanie i rozmrażanie.

Wytrzymałe płyty najazdowe i włazy żeliwne

Jeśli chodzi o szamba betonowe ceny tego rodzaju konstrukcji mogą być zróżnicowane również ze względu na rodzaj dodatkowych elementów. Chodzi tu przede wszystkim o płyty najazdowe o zwiększonej wytrzymałości oraz włazy żeliwne. Wybór standardowej płyty najazdowej wiąże się z dodatkowym kosztem wynoszącym około 150 zł. Za produkt wytrzymujący obciążenie tira trzeba zapłacić około 200 zł. Tradycyjne szamba zakończone są kominem betonowym z włazem wykonanym z tego samego materiału. Alternatywnym rozwiązaniem jest właz żeliwny, za który trzeba dopłacić 150 zł. Niektórzy producenci oferują również możliwość dokupienia czujnika napełnienia szamba. Jego cena w zależności od modelu oscyluje wokół 300 zł.

Dodaj komentarz

10 + dziewiętnaście =

Top