Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Czym skutecznie zmyć makijaż?

Czym skutecznie zmyć makijaż?

Większość kobiet używa kosmetyków koloryzujących. Mają one za zadanie przede wszystkim podkreślić naszą urodę oraz zatuszować ewentualne niedoskonałości. Do jednych z najbardziej znanych kosmetyków należy zaliczyć tusze i cienie do powiek. Dzięki nim nasze spojrzenie jest wyrazistsze oraz pełniejsze blasku. Jak jednak w sposób skuteczny usunąć z rzęs i powiek produkty koloryzujące?

Postaw na dobry i skuteczny produkt do demakijażu

Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem różnego rodzaju produktów przeznaczonych do demakijażu. W szczególności popularne są płyny micelarne, chociaż tusz możemy usunąć również cleanerem do rzęs. Produkty tego rodzaju cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Stanowią alternatywę dla wspomnianych już płynów micelarnych. Cleanery mają za zadanie przede wszystkim starannie oczyścić zarówno naturalne jak i syntetyczne rzęsy. Niewątpliwym atutem tego typu produktów jest to, że usuwają one nawet najsilniejsze zabrudzenia w sposób niezwykle precyzyjny. Ich atutem jest również to, że odtłuszczają nasze rzęsy. Produkt także bardzo szybko wysycha. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju kosmetyki przygotowują nasze rzęsy do zabiegu doklejenia sztucznych rzęs. Cleanery są także niezwykle wydajne, dzięki czemu wystarczają nam na stosunkowo długi okres czasu.

Oprócz cleanerów, do skutecznego demakijażu oczu możemy wykorzystać mleczka. Ważne, aby rozpuszczały one zarówno tłuste jak i wodne zanieczyszczenia powstałe na skutek używania kosmetyków kolorowych. Zaletą mleczek jest ich delikatna konsystencja oraz to, że nie powodują podrażnień. Stosunkowo łatwo spłukują się ze skóry. Nieco trudniej spłukują się olejki, ale one również są cenionymi kosmetykami do demakijażu oczu. Rozpuszczają nawet wyjątkowo trwałe produkty kosmetyczne takie jak na przykład tusz wodoodporny do rzęs. Warto dodać, że zarówno mleczek jak i olejków możemy użyć do demakijażu skóry twarzy, a nie tylko oczu. To jednak demakijaż oczu nastręcza największych trudności. 

Dodaj komentarz

1 × 1 =

Top