Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak pielęgnować yorka?

Jak pielęgnować yorka?

York to gatunek psa odznaczający się przede wszystkim miniaturową wielkością i posiadaniem długiej sierści. Czworonóg ten co prawda nie linieje, ale mimo to jego pielęgnacja jest bardzo czasochłonna i musi się odbywać regularnie. Wielu właścicieli tych psów decyduje się na wizytę w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Na https://happy-dog.com.pl/galeria-york-i-york-biewer można zobaczyć jej efekty.

Zadbany pies to najlepsza wizytówka jego właściciela

York posiada wyjątkowo długą, prostą i cienką sierść pozbawioną podszerstka, która pokrywa równomiernie jego drobne ciało i rośnie w zasadzie przez całe życie. Dlatego też konieczne jest jej codzienne czesanie za pomocą solidnego grzebienia, a najlepiej szczotki z metalowymi drucikami. Bezpośrednio przed tym zabiegiem należy spryskać futro psa odżywką, aby skutecznie ochronić włosy przed połamaniem. Z kolei po czesaniu warto nanieść na nie niewielką ilość preparatu zawierającego olejek norkowy lub lanolinę w celu zabezpieczenia przed kołtunieniem i nadmiernym obciążeniem. W trakcie omawianej czynności usuńmy dodatkowo wydzielinę z okolic oczu i zadbajmy o czystość w miejscu intymnym.

Drugim istotnym elementem pielęgnacji jest kąpanie zwierzaka. Zaleca się robienie tego średnio raz na dwa tygodnie. Po kąpieli trzeba nałożyć balsam regenerujący i osuszyć sierść suszarką, modelując przy okazji włosy szczotką w taki sposób, by ściśle przylegały do ciała. Pozostałe niezbędne czynności w przypadku yorków to m.in. usuwanie kamienia nazębnego, dokładne czyszczenie tzw. gruczołów okołoodbytowych, a także przycinanie zbyt długich włosów i pazurów. Na uwagę zasługuje salon dla psów w Gdańsku, ponieważ oferuje on wszystkie wymienione powyżej zabiegi.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − 15 =

Top