Jedni z nas lubią wysokie temperatury, inni czują się komfortowo, gdy jest chłodniej. Termoregulacja jest zatem sprawą indywidualną, ale mimo to istnieją określone wskaźniki temperatur, które uznawane są za optymalne dla określonych pomieszczeń w domu. W przypadku sypialni będzie to temperatura od 16 do 18 st. Celsjusza, natomiast w pokoju dziennym od 20 do 22 st.
Specjaliści są zgodni, że optymalny poziom ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych wpływa nie tylko na nasze zdrowie i koncentrację, ale umożliwia także efektywne zarządzanie energią cieplną. Odczuwanie temperatury jest kwestią indywidualną, na którą wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim nasz wiek, rodzaj wykonywanej pracy, płeć, aktywność fizyczna, ale także uwarunkowania genetyczne.
Nadmierne ciepło w pomieszczeniach obniża nasze samopoczucie, powoduje, że czujemy się zmęczeni. Przyczynia się także do większej podatności na infekcje, ponieważ wysuszone śluzówki mają ograniczoną możliwość usuwania wirusów i bakterii. Suche powietrze przyczynia się także do piekących oczu, swędzenia skóry czy kaszlu.
Aby tego uniknąć, warto zatem zadbać o odpowiednią temperaturę w domu. Jak tego dokonać? Najlepiej zainwestować w dobrej jakości klimatyzator. Strona internetowa taka jak na przykład: https://frigusinstalacje.pl/oferta/klimatyzacja-montaz/klimatyzacja-pruszkow oferuje szeroki wybór tego typu urządzeń wraz z montażem, dzięki czemu można praktycznie od razu cieszyć się odpowiednimi warunkami termicznymi.