Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Drut kolczasty – zastosowania i właściwości

Drut kolczasty – zastosowania i właściwości

Na rynku można znaleźć bardzo różne formy ogradzania terenów. Jednym z najstarszych i bardziej popularnych rozwiązań jest drut kolczasty cena. Stosuje się go przede wszystkim po to, aby odstraszyć potencjalnych intruzów i osoby niepożądane. Wiele osób zastanawia się, w jakich konkretnie sytuacjach można go wykorzystać i do czego może się przydać. 

Czym jest drut kolczasty?

Jest to nic innego jak prosta konstrukcja, która powstała z drutowych elementów liniowych i jest wykorzystywana głównie do budowania zasieków, zapór, a także płotów. Wokół poszczególnych drutów, ułożone są ostre zwoje posiadające kilku centymetrowe końcówki. Pierwsze takie ogrodzenie zastosowano w Ameryce. Elementy drutu można znaleźć na stronie https://gromaz.pl/produkty/druty/wiazalkowy/.

Gdzie można wykorzystywać druty kolczaste?

Przede wszystkim drut kolczasty można znaleźć na górze siatki lub paneli ogrodzeniowych, aby nie można było przez nie przeskoczyć. Można jednak wykonać z niego także całe ogrodzenie, szczególnie jeżeli powstały płot ma zabezpieczać coś cennego. Warto zaznaczyć, że zgodnie polskim prawem, ogrodzenie nie może stanowić żadnego zagrożenia dla zwierząt i ludzi. Dlatego oficjalnie nie można używać np. ostrych zakończeń.

Wyjątkiem od tej reguły są ogrodzenia, które znajdują się w areszcie śledczym lub zakładzie karnym. Dlatego to właśnie tam, można znaleźć druty kolczaste. Niektórzy decydują się na ogrodzeniem drutem kolczastym swoich ogródków uprawnych, aby nie dostały się do nich zwierzęta.

Dodaj komentarz

16 + 3 =

Top