Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Grupy zawodowe, które muszą przechodzić badania psychologiczne

Grupy zawodowe, które muszą przechodzić badania psychologiczne

Czy wiesz, że istnieją pewne grupy zawodów, które wymagają pozytywnego przejścia testów psychologicznych? Poznaj je.

Służby mundurowe

Marzysz o służbie w policji, straży pożarnej lub o karierze sędziego, komornika lub strażnika miejskiego? Najpierw musisz pozytywnie przejść badanie psychologiczne. Co więcej, osoby już pracujące w wyżej wymienionych dziedzinach po ciężkim doświadczeniu związanym z pracą mogą zostać ponownie skierowane na testy, by wykluczyć traumę lub inne czynniki, które mogłyby mieć wpływ na ich psychikę.

Badania dla osób pracujących w ekstremalnych warunkach

Chciałbyś pracować na wysokości albo wręcz przeciwnie – wolisz zejść pod ziemię i spełniać się jako górnik? Zanim rozpoczniesz pracę zostaniesz skierowany na badania. Tylko po ich pozytywnym przejściu masz szansę na uzyskanie wymarzonej pracy.

Kierowco, Twoje zdrowie jest ważne

Inną grupą zawodową, która również musi przejść badania psychologiczne są kierowcy zawodowi. Dotyczy to nie tylko osób przewożących ludzi i towary, ale również instruktorów jazdy. Na tego typu badaniach sprawdzana jest spostrzegawczość oraz szybkość reagowania na różnorodne bodźce, co jest konieczne w wyżej wymienionych zawodach.

Nie wiesz, gdzie są przeprowadzane badania psychologiczne kierowców Poznań, Świnoujście, Wałbrzych oraz większe miasta to tylko niektóre miejsca, gdzie możesz je wykonać. Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o badania instruktorów do nauki jazdy Poznań i wszystkie inne większe miasta posiadają specjalistyczne placówki, które przeprowadzają tego typu testy.

Dodaj komentarz

20 − 18 =

Top