Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Jak firma może skorzystać z dofinansowania na rozwój?

Jak firma może skorzystać z dofinansowania na rozwój?

Zakładanie firmy oznacza spore wyzwania finansowe. Trzeba posiadać pewne zaplecze jeśli chodzi o pieniądze, by móc chociażby wynająć pomieszczenie na biuro, zatrudnić pierwszych pracowników, kupić potrzebny sprzęt i tak dalej. Powoduje to, że wielu młodych ludzi, mimo że mają doskonałe pomysły na biznes, muszą zrezygnować z jego rozpoczęcia. Na szczęście można tutaj wykorzystać różnego rodzaju dofinansowania, zarówno z budżetu krajowego jak i przy wsparciu Unii Europejskiej. Dotacje te, w przypadku gdy działalność zacznie przynosić wystarczająco duże dochody, stają się bezzwrotne.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Powszechnym sposobem na otrzymywanie dotacji na założenie i rozwój firmy jest zgłoszenie się do lokalnego Urzędu Pracy. Podmiot ten ma możliwość udzielenia dofinansowania na rozwój działalności gospodarczej, jeśli tylko złożymy odpowiedni wniosek i dobrze go uargumentujemy. Warto napisać sobie porządny biznesplan i jeśli przekonamy nim urzędnika, będziemy w stanie otrzymać upragnione środki. Gdy otrzymamy krajowe bądź unijne dofinansowanie innowacje są jednym z obszarów, na które mogą one być wykorzystane. Pamiętajmy, że ze wszystkich wydanych środków trzeba będzie się rozliczyć.

Jak przygotować wniosek?

Wszelkie dotacje na założenie i rozwój przedsiębiorstwa można otrzymać tylko wtedy, gdy złoży się dobrze uargumentowany wniosek. Dlatego też dobrym pomysłem jest znalezienie w tym celu pomocy, zwłaszcza gdy pierwszy raz w życiu jesteśmy w takiej sytuacji. Na rynku działa mnóstwo firm, które pomogą nam stworzyć profesjonalny wniosek o przyznanie dofinansowania. Dzięki niemu będziemy mieli o wiele większe szanse na przekonanie urzędnika i otrzymanie pieniędzy.

Dodaj komentarz

szesnaście − dwanaście =

Top