Jesteś tutaj
Home > Moto & Tech > Jak ładować akumulator przez alternator?

Jak ładować akumulator przez alternator?

Wielu kierowcom zdarza się, że nie mogą odpalić samochodu w zimowy poranek lub po kilkugodzinnym słuchaniu muzyki na działce z samochodowego radia. Obie sytuacje nie należą do najrzadszych, ale z pewnością bywają bardzo uciążliwe. Zwłaszcza gdy chcemy dojechać do pracy lub w inne, ważne dla nas miejsce. Za ładowanie akumulatora odpowiada alternator. Jeśli ten drugi działa poprawnie, zawsze możemy odpalić auto.

Za poprawne napięcie w samochodzie odpowiada regulator napięcia. Jego uszkodzenie powoduje, że akumulator może być niewystarczająco naładowany, co uniemożliwia odpalenie pojazdu. Niewskazane jest również ładowanie samochodu zbyt wysokim prądem. Konsekwencje mogą przejawiać się w postaci szybszego przepalania żarówek. Poważnym zagrożeniem jest uszkodzenie alternatora, które prowadzi do „gotowania” elektrolitów w samochodzie. W takim przypadku konieczna jest wizyta u mechanika.

Czasami potrzebna jest jednak wymiana części lub całych elementów. Strona internetowa https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/ladowanie-akumulatora-przez-alternator-prawidlowe-napiecie-n-82.html  zawiera wybór niezbędnych produktów do poprawnego ładowania akumulatora przez alternator.

Bilans energetyczny samochodu

Aby akumulator działał poprawnie niezbędny jest stały bilans energetyczny. To oznacza, że alternator musi wytwarzać tyle prądu, ile zużywa pojazd. Jeśli pojawi się jakaś usterka, cały system ulega zachwianiu i prowadzi do problemów z ładowaniem akumulatora. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka, w tym również mało wydajny alternator albo niewłaściwa eksploatacja auta.

Dodaj komentarz

6 − 5 =

Top