Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak nakładać korektor do twarzy?

Jak nakładać korektor do twarzy?

Wystarczy przejść się po drogerii, aby zobaczyć jak wiele różnych kosmetyków kolorowych obecnie można dostać. Także drogerie internetowe oferują większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak kupując jakiś kosmetyk po raz pierwszy można się zastanawiać jak go poprawnie używać, aby efekt był widoczny, ale nie nachalny. Dużo osób ma problem z użyciem korektora do twarzy. Jednakże tutaj faktycznie można mieć wątpliwości, ponieważ korektory występują w wielu kolorach oraz mają różne konsystencje, a co za tym idzie działanie. Najpopularniejsze są korektory płynne z aplikatorem. Dzięki niemu można nałożyć bardzo łatwo korektor. Tylko gdzie?

Do czego służy korektor?

Jako przykład można wziąć korektor do twarzy Collection Lasting Perfection, ponieważ korektory z tej serii występują w wielu kolorach. Można tu znaleźć „kolory skóry”, ale też odcienie żółty, zielony i biały. Kolory cieliste można nakładać na wiele sposobów. Większość osób używa ich, aby zakryć niedoskonałości. Mogą nimi być przebarwienia na twarzy, drobne krosty, cienie pod oczami czy mocniej napigmentowane miejsca na cerze. Wystarczy wybrać kolor o jeden to jaśniejszy od cery lub używanego podkładu i można go użyć jako rozświetlacza nakładając go pod oczy, na szczyt nosa pociągłą linią, na środek czoła i między brwiami oraz na brodę. Po wklepaniu z powodzeniem zobaczymy, że cała twarz wygląda bardziej promiennie. Cielistego korektora można też użyć na powieki jako bazy pod cienie.

Natomiast kolorowe korektory służą podobnym celom. Kolor zielony ukrywa zaczerwienienia. Dobrze jest go używać na zaczerwienione policzki czy stany zapalne. A dopiero na korektor nakładać podkład. Z kolei żółty korektor świetnie tuszuje cienie pod oczami. Na niego można nałożyć podkład lub korektor cielisty, dzięki temu żółty kolor zniknie wraz cieniami. Biały korektor może służyć do rozjaśnienia podkładu, ale przede wszystkim jest świetną bazą po kolorowe cienie do powiek lub do zrobienia cut crease.

Dodaj komentarz

4 + 9 =

Top