Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Jak wygląda egzamin WIDAF?

Jak wygląda egzamin WIDAF?

Jedną z niezwykle przydatnych umiejętności we współczesnym świecie jest znajomość języków obcych, np. niemieckiego. Komunikatywne posługiwanie się nim pozwala bowiem zdobyć lepszą pracę czy nawiązać współpracę z firmami działającymi na tamtejszym rynku. Jeśli chodzi o język niemiecki w biznesie, to podstawowym egzaminem przeznaczonym do testowania jego znajomości jest WiDaF, czyli Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft. Oto jedna ze szkół wyjątkowo solidnie przygotowujących do jego zaliczenia: https://www.infinity.edu.pl/certyfikaty/certyfikat-widaf/.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Egzamin WiDaF został  opracowany w 1996 roku przez Niemiecko-Francuską Izbę Handlową. Składa się on ze 150 pytań, obejmuje dwie sekcje i jest podzielony na trzy odrębne punktacje – za słownictwo, czytanie oraz słuchanie (można otrzymać od 0 do maksymalnie 330 punktów za każdą z tych czynności). Czas jego trwania to mniej więcej 3 godziny. Pierwsza sekcja trwa 105 minut i opiera się na sprawdzeniu znajomości słownictwa związanego z administracją, finansami, handlem, targami, badaniami rynku, branżą ubezpieczeniową itp. Istotnym elementem tej części egzaminu jest również gramatyka oraz czytanie (teksty biznesowe, artykuły z gazet, reklamy).

Z kolei sekcja druga (45-minutowa) polega wyłącznie na słuchaniu i umiejętności prowadzenia dialogu sytuacyjnego, rozmowy o pracę czy przez telefon. Oczywiście skala trudności jest w tym przypadku dostosowana do wybranego poziomu – A2, B1, B2, C1 lub C2. Koszt egzaminu WiDaF to zazwyczaj 400 zł. Jeśli interesuje nas rzetelnie i kompleksowo przygotowujący do niego kurs niemieckiego Kraków jest miastem, w którym działa kilka znakomitych szkół.

Dodaj komentarz

dwadzieścia − osiem =

Top