Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Jakie systemy bezpieczeństwa i kontroli poprawią funkcjonalność w instytucjach publicznych?

Jakie systemy bezpieczeństwa i kontroli poprawią funkcjonalność w instytucjach publicznych?

Instytucje publiczne takie, jak szkoły, uczelnie, przedszkola, urzędy, a nawet banki muszą w sposób szczególny dbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych oraz pracowników. Kiedyś rolę kontrolera dostępu do tych miejsc pełnili stróże czy ochroniarze. Obecnie coraz więcej placówek decyduje się na nowoczesne systemu, które są w pełni zautomatyzowane. Często pełnią także dodatkowe funkcje, np. możliwość ewidencji czasu pracy. Jakie technologie sprawdzą się w tego typu instytucjach?

Rejestracja pobytu

W przypadku przedszkoli dobrym rozwiązaniem będą systemy, które zapisują czas przebywania dziecka w placówce. Dzięki temu naliczanie opłat za pobyt i wyżywienie staje się w pełni automatyczne i znacząco poprawia funkcjonowanie placówki.

Kontrola czasu pracy

Na pracodawcy ciąży obowiązek prowadzenia wykazu czasu pracy podwładnych. W instytucjach publicznych, w których często zatrudnione są setki osób, sprawdzi się system ewidencji wejść i wyjść. Zwykle za pomocą karty dostępu lub specjalnego breloczka, który przykłada się do czytnika zamontowanego przy drzwiach wejściowych, zapisywane są na serwerze aktywności dotyczące pracowników. Umożliwia to sporządzanie miesięcznych raportów dotyczących wejść i wyjść poszczególnych osób.

Kontrola dostępu

W przypadku szkół i uczelni wyższych dobrym rozwiązaniem będzie z kolei możliwość zarządzania dostępem do sal wykładowych, pomieszczeń dla nauczycieli i wykładowców, czy biblioteki. Technologia ta pozwala także ograniczyć wejście do danej placówki wyłącznie do osób upoważnionych – uczniów, nauczycieli, pracowników.

Dodaj komentarz

trzy × dwa =

Top