Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > O czym należy pamiętać mieszkając ze zwierzakiem

O czym należy pamiętać mieszkając ze zwierzakiem

Posiadanie zwierzaka to marzenie wielu osób, zwłaszcza dzieci. Gdy dzieciaki namawiają nas na to, by przygarnąć psa, czy kota, nie warto odrzucać ich próśb w nieskończoność. Przy okazji można przecież ugrać coś dla siebie i nauczyć naszą pociechę odpowiedzialności za pupila. Z pewnością zaprocentuje to za kilka lat tym, że nasze dziecko stanie się bardziej wrażliwe na potrzeby zwierząt oraz ludzi.

Wychowanie zwierzęcia to jednak także obowiązki. Najlepiej zacząć naukę podstawowych dla zwierzaka czynności już od samego początku jego życia. Wbrew pozorom kota łatwo jest nauczyć korzystania z kuwety – to jego naturalne środowisko, a sposób załatwiania się jest mu znany instynktownie. Kluczem jest jedynie znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie zwierzak będzie załatwiał potrzeby. Musi to być jeden stały pokój, by kot wiedział, że tam znajduje się kuweta. Jeśli jednak zdarzy mu się wypróżnić gdzie indziej, wtedy nie będziemy mieli innego wyboru, jak sięgnąć po mokre chusteczki do sprzątania, wyczyścić podłogę i liczyć, że następnym razem będzie lepiej.

Z psem należy wyjść na spacer

Posiadanie psa niesie z kolei za sobą konieczność wychodzenia z nim na spacery. Może on domagać się tego już od wczesnych godzin porannych, ale trzeba zrozumieć, że taka jest jego natura, a obwąchanie dobrze sobie znanych kątów na zewnątrz to jego psi obowiązek. Trzeba też pamiętać o prawidłowym odżywianiu zwierzęcia. Najlepiej kupować mu gotowe jedzenie wartościowe dla jego organizmu jak ryby w puszce fish4dogs.

Dodaj komentarz

14 − 2 =

Top