Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Praca w biurze czy w domu?

Praca w biurze czy w domu?

Dzisiejszy rozwój technologii sprawia, że pracować można nawet z najodleglejszych zakątków świata. Takie możliwości sprawiają, że coraz więcej osób podejmuje pracę z własnego domu. Jednak to rozwiązanie, jak też każde inne, posiada swoje wady zalety. Lepiej więc pracować w biurze czy może w domu?

Praca w biurze wymaga codziennych dojazdów, nieobecności w domu, a niekiedy nawet nienagannego stroju. Pracując z domu nie trzeba oczywiście tracić czasu ani pieniędzy na transport. Obecność w domu sprawia, że można zająć się drobnymi czynnościami domowymi czy też w przerwie przygotować sobie obiad w domowych warunkach. Również strój nie ma znaczenia, można spędzić dzień w takiej odzieży, na jaką tylko ma się ochotę. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, można ją rozplanować na dowolne dla siebie godziny, nikt przecież nie stoi za naszymi plecami i nie sprawdza postępów w pracy.

Zdarza się jednak, że praca z domu nie będzie wszystkim służyć, bądź też początki będą po prostu trudne. Trzeba umieć się niezwykle dobrze zorganizować, gdyż istnieje wiele bodźców, które mogą odrywać od wykonywania swojej pracy. Najlepiej więc na początku ustalić sobie sztywne zasady, których będzie się trzymać każdego dnia. Istnieją też inne małe wady, chociażby brak klimatyzacji w mieszkaniach, w których w lecie jest bardzo gorąco. To znacząco może obniżyć koncentrację i nie sprzyjać pracy.

Zdarzają się jednak firmy, które pozwalają na pracę zdalną raz na jakiś czas, natomiast przez większość czasu pracuje się w biurze. To świetna opcja, aby się przekonać, jaki rodzaj pracy najbardziej nam odpowiada.

Dodaj komentarz

jeden × jeden =

Top