Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Suplementy diety – co warto wybrać

Suplementy diety – co warto wybrać

Suplementy diety są nieodzownymi produktami w dzisiejszych czasach. Zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej – okres zimowy wymaga od nas regularnego spożywania paru witamin, które pozwolą na zachowanie prawidłowej równowagi w naszym organizmie. Krótko mówiąc, określony suplement diety ma za zadanie w sposób szybki i bezpieczny uzupełnić niedobór danych witamin czy minerałów w naszym ciele. Ważne jest jednak dokładne czytanie etykietek takich specyfików, gdyż nie wszystkie z nich posiadają faktyczne prozdrowotne właściwości.

Suplementy diety a ich faktyczna wartość

Wartości suplementów diety są niepomierne. Produkty oparte wyłącznie o naturalne składniki i mikroelementy faktycznie są w stanie korzystnie wpływać na nasz organizm. Do grupy suplementów diety należy zaliczyć, chociażby magnez, wapń, cynk witaminę b (która odpowiedzialna jest za nasz układ nerwowy) czy witaminę d (potrzebną nam szczególnie w okresie zimowym, gdy promienie słoneczne oddziałują na nas w dużo słabszy sposób). Nie można też zapominać o klasycznej witaminie c, która zapewni nam większą i silniejszą odporność w porze jesienno-zimowej.

Kupując określone suplementy zwracajmy uwagę na ich skład oraz posiadane przez nie certyfikaty. Jedną z lepszych marek – pod względem jakościowym – w tej dziedzinie jest Hanoju. Produkty tej marki można nabyć m.in. na https://swansonshop.pl/pl/c/Hanoju/117. Pośród produktów sygnowanych tymże logo znajdziemy kapsułki z witaminami czy napary. Każdy z nich wytworzony jest w oparciu o naturalne składniki pozyskiwane z najlepszych źródeł

. Jedną z bardziej wartościowych witamin, którą znajdziemy na półce tego producenta będzie też i biotyna, zwana inaczej witaminą B7. Mimo tego, iż znajdziemy ją w spożywanej żywności nie zawsze wchłaniamy jej wystarczającą ilość – a witamina ta jest praktycznie niezbędna do prawidłowej przemiany materii w organizmie. Spotkamy ją w każdym sklepie ze zdrowymi suplementami diety, wpisując “biotyna swanson” wyskoczy nam produkt w stu procentach naturalny.

Dodaj komentarz

osiemnaście + piętnaście =

Top