Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Typy maszyn do szycia – jak wybrać odpowiednią dla siebie

Typy maszyn do szycia – jak wybrać odpowiednią dla siebie

Kiedy planujemy zająć się krawiectwem bądź to profesjonalnie, bądź amatorsko, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór maszyny do szycia. Jeśli kupimy maszynę o zbyt skromnych parametrach, na niewiele się ona nam zda. Natomiast odpowiednio dobrana będzie użytecznym narzędziem, które ułatwi realizowanie wielu projektów. Oferta maszyn jest bardzo szeroka, gdyż wielu producentów rywalizuje ze sobą na tym rynku. Do najlepszych należą maszyny do szycia Minerva, Łucznik, Brother, Juno, Janome. Jeżeli chodzi o rodzaj, to istnieją dwa podstawowe typy maszyn do szycia: mechaniczne, elektroniczne. Różnią się nie tylko kwotą, jaką trzeba na nie wydać, ale przede wszystkim możliwościami, jakie oferują.

Manualne maszyny do szycia

Mechaniczna maszyna do szycia, to maszyna starszego typu, sterowana manualnie. Jej pracę steruje się za pomocą pedału. Zaletą tego typu maszyn jest niewysoka cena, wadą dużo wolniejsza praca niż u innych typów. Dodatkowo sami musimy ustalić rodzaj i długość ściegu, jakiego akurat potrzebujemy. Wybór tego typu maszyn do szycia polecany jest osobom początkującym, które dopiero uczą się szycia.

Elektroniczne maszyny do szycia

Bardziej rozbudowane technicznie są elektroniczne maszyny do szycia. Dzięki zastosowanej innowacyjnych technologii oferują większe możliwości niż te mechaniczne. Osoby zaawansowane, ucieszy fakt, iż mają zaprogramowaną dużą ilość różnorakich ściegów. Umożliwiają one stosowanie dekoracyjnych wykończeń, a nawet obszywanie dziurek na guzik. Chwytacz rotacyjny powoduje, iż praca na takiej maszynie jest dużo bardziej komfortowa a do tego cichsza.

Nie ważne czy jest się profesjonalistą, czy amatorem, ilość różnorakich typów maszyn do szycia może każdego przyprawić o ból głowy. Istotne jest, aby przy zakupie kierować się umiejętnościami, jakie posiadamy. 

Dodaj komentarz

cztery × 1 =

Top