Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Wynajem hal magazynowych – czy to opłacalne?

Wynajem hal magazynowych – czy to opłacalne?

W ostatnich latach niezwykle popularne wśród firm stało się wynajmowanie hal magazynowych na okres krótko- lub długoterminowy. Jest to rozwiązanie charakterystyczne zwłaszcza dla podmiotów działających w branży produkcyjnej, elektronicznej, spożywczej i e-commerce, ponieważ pozwala znacznie zminimalizować wydatki. Standardowa hala jest znakomicie przystosowana do całorocznego użytkowania. Wynika to z faktu, że składa się z wytrzymałych profili stalowych, segmentowych paneli o dużej odporności ogniowej, instalacji grzewczej oraz systemu wentylacyjnego.

Względy finansowe odgrywają istotną rolę

Hale magazynowe w większości posiadają lekką konstrukcję, ale jednocześnie zapewniają składowanym w nich towarom lub materiałom optymalną ochronę – zarówno przed złodziejami, jak i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Co istotne, rozmiar obiektu i zastosowane w nim udogodnienia mogą być bez problemu dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Podstawową korzyścią wynikającą z wynajmu hali jest oczywiście spora oszczędność pieniędzy. Unikamy bowiem konieczności zakupu działki, wykonania projektu, uzgadniania rozwiązań konstrukcyjnych z architektem i późniejszej budowy obiektu.

Tak naprawdę jedyne koszty obejmują tutaj czynsz, działania o charakterze eksploatacyjnym, a także zwykłe opłaty licznikowe za media. Średnia cena wynajmu metra kwadratowego takiej powierzchni wynosi zatem około 15-20 zł na miesiąc. Oprócz tego opłacalność omawianego rozwiązania wynika z tego, że nie wymaga przywiązania do konkretnej lokalizacji, daje firmie sporą dozę elastyczności i pozwala jak najszybciej ruszyć z biznesem.

Dodaj komentarz

siedemnaście − dziesięć =

Top