Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Zalety stosowania nowoczesnego sprzętu w przestrzeni publicznej

Zalety stosowania nowoczesnego sprzętu w przestrzeni publicznej

Jednym z miejsc w centrum handlowym, gdzie codziennie przewija się mnóstwo osób jest publiczna toaleta. Zarząd centrum handlowego musi tak zorganizować pracę osób sprzątających oraz tak dostosować wyposażenie, aby zachować ciągłą czystość. Jest to niełatwe zadanie, gdyż do publicznych toalet przychodzą osoby z różną kulturą osobistą. Sprostanie temu zadaniu może być łatwiejsze z użyciem nowoczesnych elementów wyposażenia toalet.

Automatyczna bateria

Świetnym rozwiązaniem w publicznej toalecie jest bateria z czujnikiem. Woda leci, wówczas gdy pod kran zostaną podstawione ręce. Jest to idealna – higieniczna technologia, gdyż pozwala uniknąć dotykania armatury przez różne osoby. Dodatkowo pozwala zaoszczędzić wodę –  jest zużywana tylko jeśli jest potrzebna. Nie ma problemów z niedokręconym kranem, gdzie woda niepotrzebnie nabija licznik. Kolejnym już sprawdzonym urządzeniem jest automatyczny dozownik mydła, który działa w podobny sposób – podstawienie dłoni skutkuje nalaniem na nie pewnej ilości mydła. Zazwyczaj jednorazowa dawka wydostająca się z dozownika wystarczy do umycia rąk.

Co zrobić z mokrymi rękami?

Jeszcze do niedawna w publicznych toaletach panowały dozowniki na ręcznik papierowy. O ile jest to rozwiązanie zużywające mniej prądu, o tyle kłopotem były zazwyczaj sterty porozrzucanych na podłodze ręczników, czy też ich brak. Świetnym rozwiązaniem są suszarki do rąk – kolejne urządzenie wymagające podstawienia dłoni lub ułożenia w odpowiednie miejsce. Wysuszenie mokrych rąk zajmuje dosłownie moment.  Na rynku jest wiele suszarek do rąk, które różnią się mocą, wymiarem czy wyglądem. W tej chwili ich przydatność jest tak duża, że właściwie odbiega się od podajników z ręcznikami papierowymi. Dodatkowo elegancja i modny design pozwala na traktowanie suszarki jako ładny element wystroju publicznej toalety.

Te wszystkie urządzenia pozwalają na łatwiejsze utrzymanie należytej czystości w miejscach publicznych. Jest to szczególnie ważne w czasach pandemii, gdzie szczególną uwagę zwraca się na zachowanie maksymalnych standardów higienicznych.

Dodaj komentarz

4 × 5 =

Top