Polecamy

Filtry do wentylacji mechanicznej – dostępne rodzaje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry stosowane do wentylacji mechanicznej występują w wielu budynkach, szczególnie tych o standardzie energooszczędnym. Pozwalają nie tylko na swobodną wymianę powietrza, ale również na zachowanie go w dobrej jakości. Poniżej wskazujemy na najczęściej wybierane rodzaje filtrów mechanicznych.

Filtry mechaniczne – dla prawidłowej wentylacji pomieszczeń

W powietrzu znajdują się rozmaite szkodliwe substancje, zanieczyszczenia, mikroorganizmy, zarodniki, pyłki, które dostając się do Twoich płuc, mogą wywołać nieprzyjemne objawy oraz powoli nadwyrężać Twoje zdrowie. Dlatego stosuje się specjalne filtry zapewniające wysoką jakość powietrza, z którego usuwane są wszelkie niepotrzebne składniki. Wentylacja mechaniczna należy pod tym względem do jednej z najbardziej skutecznych. 

Stosowane w wentylacji mechanicznej filtry można podzielić na cztery główne grupy. Pierwszą tworzą filtry przeciwpyłowe, które odznaczają się najniższym stopniem skuteczności. Mimo to stosowane są w przypadku niektórych układów wentylacji. 

Filtry o podwyższonej skuteczności mogą gwarantować wyłapywanie zanieczyszczeń o mniejszej średnicy, a tym samym bardziej niebezpiecznych dla organizmu. Wyróżnia się w tej grupie filtry o skuteczności: średniej oraz wysokiej.

Najbardziej skuteczne są filtry typu HEPA, gwarantujące najwyższy poziom filtracji zanieczyszczeń, w które zaopatrzysz się pod linkiem: https://www.filterpoz.pl/o-filtracji/wentylacyjne/. Są w stanie zagwarantować absorpcję wybranych zanieczyszczeń nawet w 99,9%. Dotyczy to między innymi niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek PM2,5 oraz PM10, które wraz ze smogiem dostają się do wnętrza budynków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elegancki i gustowny salon – czego nie może w nim zabraknąć?
Elegancki i gustowny salon – czego nie może w nim zabraknąć?
Salon to bez wątpienia jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w całym domu czy mieszkaniu. To właśnie w nim spędza się […]
Dlaczego lubimy wręczać kwiaty?
Dlaczego lubimy wręczać kwiaty?
Lubimy wręczać kwiaty, ponieważ postrzegamy to jako sposób na dzielenie się pięknem, szczęściem i dobrym samopoczuciem. Uwielbiamy wręczać kwiaty. Sprawiają […]
Sprzęt przydatny na budowie
Sprzęt przydatny na budowie
Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, a zarazem bardzo długi oraz żmudny proces. Dlatego warto zadbać o to, […]
Ostatnie wpisy