Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak uczyć dzieci ekologii?

Jak uczyć dzieci ekologii?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej mówi się o nadchodzących zmianach klimatu, powinniśmy uczyć dzieci, jak żyć ekologicznie, zaczynając już od najmłodszych lat? Dlaczego? Wzorce czy zachowania, które swoim pociechom przekazują rodzice, są przez nie chętnie naśladowane, co tym samym wyrabia w nich dobre nawyki. 

Wprowadź ekologię w życie Twojego dziecka

Jak dobrze wiemy, w wielu miejscach na świecie brakuje wody, a nawet w Polsce coraz częściej zdarzają się okresy suszy. Dlatego tak ważne jest, aby pokazać maluchowi, jakie są sposoby na jej oszczędzanie. Podczas wspólnego mycia zębów zakręcajcie kran, a wieczorną kąpiel w wannie zamień na prysznic. 

Segregacja śmieci. Zapewne nieraz spotkałeś się z obrazkami ton odpadów na plażach. Czy chcesz, żeby tak wyglądała planeta za parę lat? Zacznij sortować odpady. Aby zachęcić do tego dziecko, możecie wspólnie wycinać kształty np. butelek na odpowiednie kosze, lub obkleić pojemniki napisami. Pokaż maluchowi, że niektóre ze śmieci nadają się do ponownego użycia – ze starych gazet możecie stworzyć origami, a z zużytych rolek po papierze toaletowym zrobić ludzika.

Na stronie https://grumi.pl/pl/content/7-o-klockach znajdziesz drewniane klocki, dzięki którym dziecko przez zabawę uczy się ekologii i dbania o środowisko. Ich opakowania są zrobione z naturalnych materiałów, tworzonych w zgodzie z naturą.

Dodaj komentarz

1 × 5 =

Top