Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak przygotować się na pierwszy trening taekwondo?

Jak przygotować się na pierwszy trening taekwondo?

Taekwondo zapewnia ogromne emocje, dlatego coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z tą koreańską sztuką walki. Do treningu powinniśmy się jednak przygotować nie tylko mentalnie, ale przede wszystkim sprzętowo. O czym należy pamiętać, by nasz pierwszy trening był w pełni bezpieczny?

Ochrona głowy – podstawa, o której nie wolno zapomnieć

Na stronie https://tkdwear.com/pl/32-sprzet-do-walki znajdziemy całe zaplecze sprzętowe potrzebne każdemu zawodnikowi – zarówno najwyższej jakości ochraniacze na zęby i stopy, jak i kaski oraz rękawice. Najważniejsza jest jednak ochrona głowy, ponieważ to ona jest najbardziej narażona na urazy i konsekwencje z nimi związane. Pierwszym wyborem powinien być więc ochraniacz na zęby. Jest on podstawą w każdym sporcie walki. Warto pamiętać, że kontuzje zębów są zazwyczaj niezwykle bolesne i krwawe, co często prowadzi do blokady psychicznej przed dalszym zaangażowaniem w wybrany sport. Założenie ochraniacza to zaledwie kilka sekund, a z pewnością pozwoli nam zachować większy spokój w trakcie walki.

Aby podczas sparingu poczuć się jeszcze pewniej, powinniśmy również postawić na dobór kasku o odpowiednim rozmiarze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę, by ochraniacz na głowę był jak najlżejszy i nie pozostawiał luzu, grożącego jego przemieszczaniem podczas walki. Taki kask nie tylko zapewni nam bezpieczeństwo, ale też nie ograniczy ruchów głowy i pozwoli zachować pełnię wygody.

Ochraniacze stóp i rękawice

Taekwondo to sport kontaktowy, przy każdym ruchu angażujący zarówno nasze ręce jak i nogi. Celem sparingu czy profesjonalnej walki nie jest jednak wzajemne sprawianie sobie bólu, a wykorzystanie wypracowanych umiejętności do zdobywania przyznawanych przez sędziów punktów. Ochraniacze na stopy i rękawice pozwolą nam trenować nawet przez wiele godzin bez obaw o ból i kontuzje.

Dodaj komentarz

4 × 4 =

Top