Polecamy

Wybór butów sportowych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komfortowe obuwie sportowe znacząco poprawia nasze odczucia związane z uprawianiem konkretnej dyscypliny. Buty stabilizują staw, chronią go przed nadmiernym obciążeniem oraz poprawiają ogólną kondycję stopy. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się oferowanym na rynku modelom.

Specjalne systemy ochronne

Firmy prześcigają się w systemach ochronnych, pomagających w komfortowym użytkowaniu. I tak dla przykładu, siatkarze bardzo doceniają produkcji z serii asics gel task. Specjalny system gel gwarantuje amortyzację w okolicach pięty oraz przedniej części stopy. To najbardziej narażone dolne partie ciała podczas licznych wyskoków związanych z zagrywką, atakami oraz blokami.

Technologia Asics zyskała uznanie także wśród innych sportowców. Chętnie z tego typu obuwia korzystają na przykład biegacze. Warto przy okazji wspomnieć, że przy bieganiu buty są najważniejszym wyposażeniem. To stosunkowo tani sport, zyskujący stale nowych miłośników.

Cena czy jakość?

Rynek jest bardzo zróżnicowany, stawiając na liczne kompromisy pomiędzy ceną oraz jakością. Klient bez problemu odnajdzie się w tym świecie, w którym może również skorzystać z szerokiej liczby pomocy (opinie klientów, panele dyskusyjne, głos sprzedawcy).

Chociaż nie jest to reguła, obuwie tanie zazwyczaj wypada w testach gorzej od drogich egzemplarzy. Kwota zakupu zawiera wynagrodzenie dla pracowników, ale również samo wykończenie (w tym materiały). W celu poczucia maksymalnego komfortu, musimy zatem sięgnąć głębiej do kieszeni.

Pamiętając przy tym, że wiąże się to z żywotności ekwipunku. Buty sportowe droższe, starczają nam na dłuższy czas. Niekiedy w dalszej perspektywie okazują się więc tańsze od swoich odpowiedników, kupowanych nawet kilkukrotnie podczas trwania sezonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Moda męska – czy botki są jeszcze popularne?
Moda męska – czy botki są jeszcze popularne?
Botki to średnio wysokie buty wykonane ze skóry lub zamszu, które są przeznaczone do noszenia w chłodniejsze miesiące roku (listopad, […]
Obróbka CNC na czym polega?
Obróbka CNC na czym polega?
Obróbka CNC jest szeroko definiowana jako metoda obróbki części, która powstała w przemyśle wytwórczym jako Computer Numerical Control. Jest to […]
Kiedy zdecydować się na wymianę czujników paliwowych w aucie?
Kiedy zdecydować się na wymianę czujników paliwowych w aucie?
Układ paliwowy jest jednym z najbardziej istotnych w każdym samochodzie. Bez prawidłowego dostarczania benzyny lub ropy do cylindrów, nie można […]
Ostatnie wpisy