Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Wybór butów sportowych

Wybór butów sportowych

Komfortowe obuwie sportowe znacząco poprawia nasze odczucia związane z uprawianiem konkretnej dyscypliny. Buty stabilizują staw, chronią go przed nadmiernym obciążeniem oraz poprawiają ogólną kondycję stopy. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się oferowanym na rynku modelom.

Specjalne systemy ochronne

Firmy prześcigają się w systemach ochronnych, pomagających w komfortowym użytkowaniu. I tak dla przykładu, siatkarze bardzo doceniają produkcji z serii asics gel task. Specjalny system gel gwarantuje amortyzację w okolicach pięty oraz przedniej części stopy. To najbardziej narażone dolne partie ciała podczas licznych wyskoków związanych z zagrywką, atakami oraz blokami.

Technologia Asics zyskała uznanie także wśród innych sportowców. Chętnie z tego typu obuwia korzystają na przykład biegacze. Warto przy okazji wspomnieć, że przy bieganiu buty są najważniejszym wyposażeniem. To stosunkowo tani sport, zyskujący stale nowych miłośników.

Cena czy jakość?

Rynek jest bardzo zróżnicowany, stawiając na liczne kompromisy pomiędzy ceną oraz jakością. Klient bez problemu odnajdzie się w tym świecie, w którym może również skorzystać z szerokiej liczby pomocy (opinie klientów, panele dyskusyjne, głos sprzedawcy).

Chociaż nie jest to reguła, obuwie tanie zazwyczaj wypada w testach gorzej od drogich egzemplarzy. Kwota zakupu zawiera wynagrodzenie dla pracowników, ale również samo wykończenie (w tym materiały). W celu poczucia maksymalnego komfortu, musimy zatem sięgnąć głębiej do kieszeni.

Pamiętając przy tym, że wiąże się to z żywotności ekwipunku. Buty sportowe droższe, starczają nam na dłuższy czas. Niekiedy w dalszej perspektywie okazują się więc tańsze od swoich odpowiedników, kupowanych nawet kilkukrotnie podczas trwania sezonu.

Dodaj komentarz

2 × 1 =

Top