Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Jak stabilnie przewozić palety?

Jak stabilnie przewozić palety?

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach nowoczesną logistykę, bez zastosowania palet. Towary i materiały krążą pomiędzy przedsiębiorcami na paletach, które pozwalają na zachowanie dużego porządku w systemie logistycznym. Do najbardziej popularnych możemy z pewnością zaliczyć palety euro, o rozmiarze 1200×800 mm. Choć palety gwarantują bardzo dobrą stabilność dla przewożonych materiałów i towarów, może się jednak zdarzyć, że pewne elementy będą wymagały dodatkowego zabezpieczenia. Jak dodatkowo zabezpieczyć produkty znajdujące się na paletach ?

Dodatkowe zabezpieczenie towaru na paletach

Zdarza się, że przewożony na palecie towar jest niestabilny. Należy wówczas zabezpieczyć go dodatkowo w taki sposób, aby podczas transportu nie uległ uszkodzeniu. W tym celu warto zastosować nadstawki paletowe. Są to szczelne obudowy, osłaniające towar po bokach oraz z góry. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo przewożonego towaru i minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia.

Nadstawki do palet PLAST-MET mogą być stosowane zarówno do palet drewnianych, jak i plastikowych, spełniających normę EUR lub EPAL. Chodzi tutaj przede wszystkim o najbardziej popularne europalety. Co bardzo istotne, nadstawki wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki czemu posiadają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dają one możliwość modulacji wysokości w taki sposób, aby idealnie pasowały do wielkości przewożonego towaru. Idealne dopasowanie nadstawki do przewożonego towaru jest bardzo ważne, ponieważ zwiększa jego stabilność oraz bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

dziesięć − cztery =

Top