Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Sejf – przydatny nie tylko w bankach

Sejf – przydatny nie tylko w bankach

Sejf to urządzenie, które jednoznacznie kojarzy się z miejscem do przechowywania pieniędzy, biżuterii i innych wartościowych przedmiotów, które chcemy zabezpieczyć przed zakusami obcych. Na przestrzeni lat sejfy zmieniły zarówno swój wygląd, jak i główne przeznaczenie. Wraz z upływem lat trafiły one również do prywatnych domów i przedsiębiorstw.

Do czego obecnie wykorzystywane są sejfy?

Obecne zastosowanie sejfów wykracza znacznie poza przechowywanie kosztowności. O ile pieniądze mogą mieć formę elektroniczną o tyle np. ważne dokumenty muszą pozostać w formie papierowej. Umowy, kontrakty, tekst książki tuż przed oddaniem do druku, czy testament to tylko kilka z przykładów, których wartość może sięgać setek tysięcy, a nawet milionów złotych. Popularność sejfów i miniaturyzacja sprawiają, że w obecnie każdy może posiadać go w swoim domu lub biurze, dzięki czemu zyskuje spokojniejszy sen. W sejfie możemy przechowywać poza tym paszport, klucze, broń, która wymaga wręcz odpowiednich warunków zabezpieczenia z mocy prawa.

Zamek szyfrowy czy elektroniczny?

Współczesne sejfy coraz rzadziej wyposażone są w zamek szyfrowy z kółkiem a ich miejsce zajmują zamki elektroniczne. Te drugie w opinii wielu klientów są nie tylko wygodniejsze, ale posiadają szereg funkcji dodatkowych jak np. rejestr otwarć, który pozwala stwierdzić, kiedy sejf był otwierany. Dodatkowo umożliwiają podłączenie ich bezpośrednio do domowego alarmu.

Co zrobić w sytuacji zacięcia się sejfu?

Urządzenia elektroniczne i nie tylko mają to do siebie, że zdarza im się odmówić posłuszeństwa. Któż z nas nie słyszał o sytuacjach zacięcia się zamka w drzwiach samochodu lub mieszkania co uniemożliwia ich otwarcie. Kiedy kolejne próby podejmowane własnymi siłami zawiodą nie pozostaje nam nic innego jak wezwać fachowca od awaryjnego otwierania drzwi. Po jego przybyciu problem zostaje niemal od ręki rozwiązany. Mając sejf warto wiedzieć o istnieniu usług dedykowanych ich posiadaczom. Na stronie http://www.sejf.net.pl możemy uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat bezinwazyjnego otwierania sejfów różnych modelu. Technika bywa zawodna, dlatego warto być przygotowanym na każdą okoliczność.

Dodaj komentarz

2 × 5 =

Top