Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Czy nauka kitesurfingu jest trudna?

Czy nauka kitesurfingu jest trudna?

Kitesurfing to popularny sport wodny, który polega na pływaniu na desce z doczepionym latawcem. Jego uprawianie wyzwala mnóstwo pozytywnych emocji, a także daje możliwość zaspokojenia potrzeby adrenaliny. Sama nauka nie jest co prawda zbyt skomplikowana, ale w celu jej przyspieszenia oraz ze względów bezpieczeństwa warto zapisać się na specjalny kurs dla początkujących, o którym więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.kitecrew.pl/portfolio/kurs-kitesurfingu-pzkite-i-poziom-poczatkujacy-2/.

Idealny sport dla każdego

Jest on aktywnością nie wymagającą zaawansowanych umiejętności pływackich czy dużej siły mięśni. Dlatego mogą ją bez problemu uprawiać dzieci, a nawet osoby starsze. Oczywiście podstawowym warunkiem jest ukończenie szkolenia, ponieważ pozwoli ono poznać główne techniki poruszania się po wodzie i wykorzeni ewentualne błędu, które na późniejszym etapie mogłyby w znacznym stopniu utrudniać surfowanie. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na zajęcia indywidualne do dobrego instruktora, choć zajęcia grupowe też mają swoje plusy.

Jeśli chodzi o kitesurfing nauka trwa zazwyczaj od kilkunastu godzin do kilku dni – w takim czasie bez trudu opanujemy wstawanie na desce, pływanie z wiatrem w prawo oraz w lewo, a także niezbyt skomplikowane zwroty i skoki. Oczywiście ogromne znaczenie ma też posiadanie odpowiedniego sprzętu. Chodzi przede wszystkim o deskę, która musi być idealnie dostosowana do naszego wzrostu, wagi i umiejętności.

Dodaj komentarz

cztery − 2 =

Top